Середньозважені тарифи 22.12.201722 грудня 2017 року Держенергоефективності оприлюднило середньозважені тарифи на теплову енергію, вироблену з використанням газу, для потреб населення, установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету.

 На виконання вимог статті 20 Закону України «Про теплопостачання» Держенергоефективності оприлюднює розраховані середньозважені тарифи на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб населення та бюджетних установ, а також тарифи на транспортування та постачання теплової енергії (http://saee.gov.ua/uk/content/serednozvazheni-taryfy).

Нагадаємо, що Законом України щодо стимулювання виробництва тепла з відновлюваних джерел (http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1959-19) запроваджено спрощену та прозору процедуру встановлення тарифів на тепло «не з газу».

Довідково:

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України щоквартально до 25 числа останнього місяця кварталу здійснює розрахунок середньозваженого тарифу на виконання статті 20 Закону України «Про теплопостачання» та відповідно до Порядку розрахунку середньозважених тарифів на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб населення, установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету, її транспортування та постачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.09.2017 № 679.

sef-2017

Найбільші міжнародні гравці сфери відновлюваної енергетики розглядають сьогодні Україну як найпривабливіший європейський ринок, що розвивається.

Такі висновки зроблено за підсумками роботи 9-го Міжнародного форуму та виставки сталої енергетики Східної Європи SEF-2017 Kyiv (sefkyiv.com), який відбувся 9-11 жовтня у Києві.

Зокрема у першій половині 2017 р. загальні потужності об'єктів відновлювальної енергетики зросли в Україні на 183 МВт та перевищили 1,46 ГВт. За підсумками року цей показник може перевищити 1,52 ГВт.

Як зазначив під час відкриття події співзасновник SEF Віталій Давій, українське законодавство в сфері відновлюваної енергетики та енергоефективності є одним із найрозвиненіших у Європі та дозволило сформувати чіткі правила гри в галузі відновлювальної енергетики, що у свою чергу стало потужним імпульсом для інвестицій в Україну.

Читати далі

iea wood pellet study 2017Міжнародне Енергетичне Агентство (МЕА) опублікувало оновлений звіт про тенденції ринку та торгівлю деревними гранулами в світі. З 2011 року світовий ринок деревних гранул (пеллет) збільшується щороку в середньому на 14%. Дослідження охоплює питання виробництва, торгівлі та споживання пеллет, а також цін на гранули сьогодні та в майбутньому в різних країнах та в усьому світі.

Завантажити Global wood pellet industry and trade study 2017 з сайту МЕА або за прямим посиланням

2nd energy congressКомпанія Nobles Fortune запрошує вас взяти участь в найбільш актуальному і впливовому заході з питань українського ринку традиційної, відновлюваної енергетики та енергетичної ефективності.

Представники світового і українського енергетичного співтовариства, провідні експерти ринку, інвестори, представники Єврокомісії і профільних міністерств будуть шукати вирішення ключових питань енергетики України:  

 • Енергетична стратегія України 2035. Ухвалення і реалізація
 • Перспективи нафти і газу. Інвестиції в модернізацію. Корпоративне управління
 • Можливості відновлюваної енергетики. «Зелена» генерація
 • Реформа ринку електроенергії
Читати далі

Відсутність реформ та занедбаний стан централізованого опалення в Україні призвели до його скорочення за останні десятиріччя майже на 20%. Але при цьому рівень охоплення централізованим теплопостачання (ЦТ) українських міст - один з найвищих у Європі. Чи може бути централізована система постачання тепла сучасною?

Автор статті, економіст і історик Валерій Щербина, розповідає виданню LB.UA про реалії централізованого теплопостачання у таких країнах, як Данія, Швеція та Литва, а також підсумовує той негативний спадок у сфері централізованого теплопостачання, від якого нам треба відмовитися, щоб зупинити зростання тарифів та підвищити рівень послуг.

Повний текст статті читайте тут

graz declarationЄвропа має особливу місію - прокласти шлях до незалежного від викопних джерел енергії суспільства. У Європі наявні технології, ноу-хау, досвід, капітал, потенціал, і при успішній кліматичній політиці у Європі інші континенти наслідуватимуть європейський приклад. Реалізація цілей, затверджених на Конференції по клімату у Парижі СОР21 є пріоритетною задачею сьогодення у гонці за неконтрольованим глобальним потеплінням. Європа бере на себе ведучу роль у  цьому процесі, оскільки у протилежному випадку можливість вирішення проблеми буде втрачена для всього світу. Приймаючи до уваги вищезазначене, представникам влади країн Європи рекомендовано діяти відповідним чином.

В рамках 5-ї Центрально-Європейської конференції по біомасі, що відбулась 18 січня у м. Грац (Австрія), біомасові асоціації вирішили об'єднатись і підписали "Грацьку Декларацію", що слугуватиме орієнтиром для розвитку біоенергетики в Європі до 2030 року.

Читати далі

Енергетичне використання деревних відходів від обрізки та викорчовування багаторічних насаджень вимагає залучення фермерів, сервісних компаній, виробників технологічного та енергетичного обладнання, кінцевих споживачів.

До теперішнього часу, відсутність співпраці між цими суб'єктами перешкоджала можливості створення нових вартісних ланцюжків та подоланню основних перешкод, пов'язаних з розмірами садів/виноградників, витратами на збір обрізків і управління, низьким рівнем оплати праці, питаннями логістики та недостатньою можливістю отримати вигоду від виробництва біомаси.

Читати далі

b4b article switching to bioenergy

Якщо ви спитаєте будь-якого гравця бізнесу на теренах Європи, то більшість з них погодиться, що викопні палива застарілі та все частіше стають джерелом загроз та нестабільності для їх бізнесу. Однак, коли мова йде про великий стрибок в бік відновлюваних джерел енергії, відсутність або дефіцит інформації діє як сильний стримуючий фактор для багатьох. Ось тут біоенергетика може багато що запропонувати, вже забезпечуючи велику кількість компаній у різних куточках континенту сталою, доступною та надійною поставкою енергії. Навіть якщо ЗМІ часто зосереджують всю свою увагу на вітровій і сонячній енергії, реальність полягає у тому, що на біоенергетику припадає понад 60% споживання відновлюваних джерел енергії в ЄС, і ця частка постійно зростає та за очікуваннями продовжуватиме і в найближчому майбутньому. Цей успіх можна пояснити тим фактом, що біоенергетика спирається на випробувані часом та ефективні технології разом з дуже конкурентоспроможним паливом у порівнянні з вугіллям, нафтою або газом.

Повний текст статті читайте на сайті проекту Bioenergy4Business (англійською)

Більше інформації про проект Bioenergy4Business

international bioenergy magazine 2 2016

В мае вышел в свет номер 2 (39)-2016 журнала «Международная Биоэнергетика». Главной темой номера стал вопрос развития торговли на азиатских рынках. Когда общий курс РФ направлен на углубление развития отношения с азиатскими странами, биотопливная промышленность не может не принять участия в данном тренде. Тем более, что рынки Японии, Южной Кореи и ряда других стран показывают чудеса роста. Если южнокорейское направление уже освоено российскими производителями пеллет, то рынок Японии остается загадкой для российских пеллетчиков. Вместе с тем объем импорта древесных топливных гранул в Японию достиг 232 000 т в 2015 г, увеличившись почти в 2,5 раза с 2014 г, когда cтрана Восходящего солнца закупила всего 97 000 т пеллет. Ожидается и дальнейших рост.

Читати далі

forestry problems

Рубки лісу в Карпатах, проблема, що набула найбільшого резонансу останнім часом, є лише верхівкою айсбергу. Лісове господарство займає 1/6 території країни, проте останнім часом проблеми лісовирощування та ведення лісового  господарства відходили на другий план, а отримання швидкого фінансового результату ставало звичайною практикою МінАПК, якому підпорядковується Держлісагенство.

Бездіяльність зазвичай обходиться задорого, хоча під бездіяльністю слід розуміти небажання чиновників впроваджувати вже готові напрацювання експертів, у тому числі закордонних. Низка проблем, що накопичились у секторі зростає і наразі включає наступні:

 • Збільшення експорту необробленої деревини, яке призвело до критичних відносин з деревообробниками;
 • Неврегульований ринок деревини та відсутність порядку її реалізації на внутрішньому ринку, через що процвітає нелегальний ринок;
 • Відсутність адміністративної і кримінальної відповідальності за переробку краденої деревини та слабкі функції лісової охорони;
 • Бездіяльність обласних рад, яким підпорядковано близько 3 млн. га, щодо розвитку лісового господарства та затвердження програми «Ліси області» до 2025 року;
 • Застарілі правила рубок, що не враховують сучасні технології та екологічність їх проведення;
 • Суцільні необґунтовані рубки, особливо в Національних парках;
 • Відсутність глибокої переробки деревини на підприємствах малого і середнього бізнесу, особливо в депресивних районах Карпат і Полісся, де інших робочих місць крім лісового господарства немає;
 • Недостатнє бюджетне фінансування лісового господарства для Півдня і Сходу країни, через що масово звільняються професійні кадри лісівників, залишаючи без охорони ліси, особливо у критичні літні місяці сухої погоди. Масовим явищем стало також знищення лісів на сотнях гектарів в Поліссі через видобуток бурштину, а в Херсоні та інших областях - піску та каменю.

По матеріалах листа Національного координатора програми FLEG Юрія Марченко до Міністра аграрної політики України.