Проект: Twinning «Розвиток відновлюваної енергетики в Україні»
Виконавець:
австрійсько-італійський консорціум (австрійський енергетичний регулятор E-Control, Енергетичне агентство Австрії, Агентство екології Австрії, Міністерство сталого розвитку та туризму Австрії та італійський дослідницький інститут EURAC Research) і Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження.
Грант на реалізацію: 1 мільйон євро.
Cтрок реалізації: 15 місяців.

Читати далі

Поки що галузь із вирощування енергетичних сільгоспкультур в Україні перебуває в зародковому стані – енергокультурами засаджено майже 4000 га маргінальних земель. Здебільшого це енергетична верба, тополя та міскантус, які дають середню щорічну урожайність 20 т/га.

Потенційно енергетичні культури в країні можуть замістити близько 20 млрд м³ природного газу, або дві третини потреб країни в газопостачанні.

У статті:
- Про енергетичні культури та потенціал України в розвитку біоенергетики
- Шість успішних прикладів біоенергетичних об’єктів в Україні

Читати повну статтю "Біоенергетика як шанс замістити 2/3 потреб України в газопостачанні: mission possible?" від журналу "Екологія підприємства"

Підготовці матеріалу сприяли:
Георгій Гелетуха, Голова правління Біоенергетичної асоціації України
Вячеслав Антоненко, експерт із розробки ТЕО проекту ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій в муніципальному секторі в Україні»

 

Нагадаємо, що 20-21 березня 2019 р. в рамках проекту ПРООН відбулась дводенна навчальна поїздка по семи біоенергетичним об’єктам Київської, Черкаської та Житомирської області:
Детальніше про поїдку
Відео "Сім біоенергетичних об'єктів в Україні в рамках ознайомчої поїздки проекту ПРООН"

Директор МХП Еко Енерджи та першого в Україні біогазового комплексу потужністю 5,7 МВт (ПрАТ “Оріль-Лідер”) Іван Тракслер у своєму виступі на IV Семінарі Форуму сталого агробізнесу (SAF Україна) розповів про основні пункти, по яким необхідно рухатись, щоб біогазовий комплекс був успішним і працював на проектну потужність.

За його словами, для того, щоб правильно від ідеї до результату побудувати і запустити біогазовий комплекс (БК) необхідно виконати низку передумов, а саме: спроектувати та побудувати БК, дотримуючись усіх вимог щодо якості матеріалів, ізоляції та технологічного обладнання; правильно організувати процес пуско-наладки до отримання першого біогазу; отриманий біогаз довести до належної якості перед подачею у когенераційну установку; вивести когенераційну установку на задану потужність та щоденно контролювати основні параметри стабільного функціонування біогазового комплексу.

Читати далі

The Private Financing Advisory Network (PFAN) - глобальна мережа експертів, що надає безкоштовний бізнес-коучинг та сприяє інвестиціям для підприємців, які розробляють проекти з адаптації до клімату та проектів з екологічно чистої енергетики в країнах з низьким та середнім рівнем доходів.

Група управління PFAN:

  • Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO) www.unido.org 
  • Партнерство з відновлюваних джерел енергії та енергоефективності (REEEP) www.reeep.org

Основні завдання PFAN - подолання інвестиційного розриву між інвесторами, з одного боку, і підприємцями і розробниками проектів з іншого боку, шляхом залучення інвестицій в перспективні проекти.

Основні послуги, що надаються PFAN для розробників проектів:

  • Оцінка інвестиційного потенціалу
  • Розробка та оптимізація бізнес-моделі і структури фінансування
  • Сприяння у підготовці та остаточному доопрацюванні проектних документів (бізнес-плану, фінансової моделі, ТЕО і ін.)
  • Визначення потенційних інвесторів і фінансистів
  • Знайомство з інвесторами за підтримки команди сприяння інвестиціям PFAN
  • Сприяння інвестиціям: структурування і узгодження угод з інвесторами для досягнення отримання фінансування.
Читати далі

12 квітня компанія «Ecodevelop» (член БАУ) отримала офіційну акредитацію в «Укргазбанку» в якості Еко-партнера і Генерального підрядника.

«Ecodevelop» стала першою компанією в Україні, яка отримала статус Генерального підрядника будівництва біогазових станцій.

В кінці минулого року «Укргазбанк» почав розвивати новий напрямок - публічну процедуру акредитації EPC-контракторів. Головне завдання - мінімізація можливих ризиків невиконання зобов'язань підрядними компаніями і формування громадського реєстру професіоналів українського ринку. Завдяки своїй експертизі і досвіду, банк почав здійснювати детальний аналіз діяльності EPC-контракторів і формувати пул професійних компаній, яким можуть довіряти інвестори.

Читати далі

В Україні близько 4 млн га малородючих земель сільгосппризначення. Вони розпайовані, але вести на них традиційне сільське господарство не вигідно. Більшість із цих площ якнайліпше підходять для вирощування енергетичних культур — верби, тополі, міскантуса, світчграса та інших. Їх культивування активно розвивається у Європі: для фермерів це прибутковий бізнес і покращення стану земель, для місцевих громад — плата за оренду, створення нових робочих місць, для країни — енергонезалежність, покращення екологічного стану. Прогнозується, що до 2020 року площа земель у ЄС, доступних для вирощування енергокультур, зросте до 20,5 млн га, а до 2030-го — до 26,2 млн га.

В Україні ж галузь із вирощування енергетичних сільгоспкультур перебуває в зародковому стані — енергокультурами засаджено близько 4000 га маргінальних земель. Здебільшого це енергетична верба, тополя та міскантус, які дають середню щорічну урожайність 20 т/га.

Біоенергетична асоціація України взяла участь в навчальній поїздці, що була організована проектом ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні». Джерело цієї статті газета "День": "30% природного газу «росте» на полях".

Читати далі

Проект: «Енергетична безпека» (Energy Security Project (ESP))
Виконавець: «Тетра Тек, ЕС Інк.»
Період реалізації програми: 1 липня 2018 року – 30 червня 2023 року

Проект Енергетичної безпеки (ESP), впроваджується Агентством США з міжнародного розвитку та розрахований на п’ять років. 

Проектом передбачається надання допомоги з метою забезпечення енергетичної безпеки шляхом створення конкурентних енергетичних ринків у сфері електричної енергії, природного газу та центрального теплопостачання, посилення енергетичної безпеки за допомогою виробництва електричної енергії з найменшими витратами, розвитку відновлювальних джерел енергії та усіх необхідних аналітичних послуг, розбудови спроможності організацій та установ енергетичного сектору, а також регулятора для впровадження змін. 

Кінцевою метою є забезпечення громадян України доступною, надійною, стабільною та безпечною енергією, а також сприяння участі приватного сектору.

Читати далі

Два переможця «Золотий Міскантус Awards 2018» запускають проект про енергетичним фермам.

Два цьогорічних переможця «Золотий Міскантус Awards 2018» Михайло Гументик (номінація «Наука») і Сергій Савчук (номінація «Юриспруденція») знову зустрілися в режимі «win-win», обговорюючи використання енергокультур для заміщення газу – спільну мету роботи НТЦ «Біоенергія» з Міжнародною фундацією «Енергетична ферма»!

Читати далі

В рамках транскордонного проекту «Енергія біомаси – перетворення природного потенціалу на регіональні партнерства» (http://bio4energy.org/) PPV Knowledge Networks проводить опитування щодо використання лісової біомаси та біомаси енергетичних культур для енергетичних потреб для аналітичних досліджень: "Вивчення використання лісової біомаси в північних областях України" та «Вивчення використання біомаси енергетичних культур в північних областях України», в 5-ти областях України: Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська, Чернігівська області та м. Київ.

Опитувальник щодо використання лісової біомаси для енергетичних потреб

Опитувальник щодо використання біомаси енергетичних культур

Біоенергетична Асоціація України висловила свою позицію щодо проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про теплопостачання» щодо вдосконалення механізму формування та встановлення тарифів на теплову енергію, у тому числі вироблену з використанням альтернативних джерел енергії» у листі до Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Зубка Г. Г. та Голови ДАЕЕ України Савчука С. Д.

У тексті листа йдеться про розмежування повноважень органів місцевого самоврядування та НКРЕКП під час встановлення тарифів на теплову енергію, про встановлення тарифів на теплову енергію з альтернативних джерел енергії, про покладення обов’язку на суб’єктів господарювання подавати заяву про перегляд встановленого тарифу, якщо середньозважений тариф є меншим за діючий тариф та інше.

Один з тезисів листа, з відображенням позиції БАУ: "ТЕ з АДЕ не повинна вироблятися «будь-якою ціною», вона завжди повинна бути дешевшою, ніж теплова енергія з газу (на рівні 0,9)".

Повний текст листа читайте тут.