Дата: 04 червня 2019 р., 13:00-16:00.
Місце: НК «Експоцентр України», м. Київ, пр-к. Академіка Глушкова, 1, павільйон №10

В рамках проекту "Cтале використання деревної біомаси від обрізки і викорчовування багаторічних с/г насаджень (uP_running)" Науково-технічним центром "Біомаса" та Українським клубом аграрного бізнесу проводиться підсумковий семінар.

Метою семінару є висвітлення інформації щодо кінцевих результатів проекту: презентація існуючих виробничих ланцюгів, бізнес моделей та найкращих кейсів, та обговорення вивчених уроків та отриманого досвіду з зацікавленими сторонами: фермерами-садоводами, сервісними компаніями та споживачами енергії.

Читати далі

Дата: 27-29 травня 2019 року
Місце: м. Київ

Тренінг-інтенсив для персоналу біогазових комплексів організовано компанією Аккорд Лтд за підтримки Біоенергетичної Асоціації України під керівництвом європейського експерта біогазової індустрії - Майкла Кеттнера - Віце-президента німецького товариства біогазу та біоенергії GERBIO і Генерального директора Міжнародного біогазового та біоенергетичного центру компетенції IBBK.

В програмі: два повних дня лекційних занять та третій день - відвідування працюючого біогазового комплексу (БГК).

Зміст лекційного матеріалу буде відображати найактуальніші питання практичної експлуатації біогазових комплексів, з урахуванням побажань учасників, зокрема:

 • види сировини для виробництва біогазу, вихід біогазу з різної сировини, одно- і дво- стадійний процес стадії виробництва біогазу, оптимальні умови кожної стадії,    методики контролю і забезпечення оптимальних умов ферментації
 • підготовка біогазу для спалювання в когенераційних установках, очищення від сірки, вологи та інших домішок, питання експлуатації існуючих БГК: застосування безгноєвих технологій, застосування ензимів для запобігання утворенню плаваючою силосної кірки і зменшення періоду зброджування силосу.
 • досвід використання складних субстратів: жом + патока, патока + силос, жом + силос, особливості ферментації курячого посліду, особливості ферментації соломи: нові тенденції та технології

Протягом декількох днів учасники тренінгу зможуть задати та отримати відповіді на свої запитання, а також поспілкуватись в професійному середовищі, отримати нові навички та знання.

Після закінчення тренінгу учасники отримають сертифікати про його проходження за підписом Майкла Кеттнера - Віце-президента німецького товариства біогазу та біоенергії GERBIO і Генерального директора Міжнародного біогазового та біоенергетичного центру компетенції IBBK.

З усіх питань участі у тренінгу та питань спонсорства прохання звертатися по електронній пошті info@bio-gas.com.ua або по телефону +38 050 323 38 98

Читати далі

За ініціативою та підтримкою Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) в рамках програми FINTECC створено форум (платформу) із сталого агробізнесу – SAF Україна (Sustainable Agribusiness Forum).

Місія SAF Ukraine полягає в розробці сталих моделей агробізнесу для ефективного виробництва безпечних високоякісних сільськогосподарських і харчових продуктів в Україні шляхом впровадження заходів спрямованих на енерго- і ресурсоефективність, підвищення продуктивності та модернізацію технологій.

В рамках платформи SAF Україна (Sustainable Agribusiness Forum) планується:

 • виконати ринкові дослідження для аналізу технологічних, регуляторних та інформаційних бар'єрів та прогалин у кліматичних технологіях в Україні;
 • підтримувати розвиток партнерства, обміну знаннями та маркетингової діяльності для ланцюга перетворення агро-відходів в енергію. Ця діяльність буде проводитися шляхом проведення семінарів/тренінгів на теми розвитку потенціалу сільськогосподарського сектору, розвитку платформи для учасників ринку та надання їм необхідних інформаційних та комунікаційних інструментів, проведення навчального туру та розповсюдження історій успіху та успішних проектів через сайт www.saf.org.ua.

Ділові принципи сталого підприємництва SAF Ukraine:

 • зосередження на створенні довгострокової цінності та короткостроковій максимізації прибутку;
 • сприяння переходу до зеленої економіки.

Слідкуйте за новинами платформи SAF (Sustainable Agribusiness Forum) на сайті: www.saf.org.ua.

Біоенергетична асоціація України є партнером платформи SAF (Sustainable Agribusiness Forum).

Читати далі

Реалізації кожного проекту відновлюваної енергетики передує планування та структурування бізнесу, контрактів і взаємин з учасниками проекту. За умови правильного планування можна оптимізувати сплату податків, а також дістати звільнення від окремих податків. Тому під час реалізації проектів відновлюваної енергетики важливо приділяти увагу податковим і митним питанням.

Sayenko Kharenko запрошує Вас взяти участь у заході для обміну досвідом щодо вирішення податкових і митних питань під час реалізації проектів із використанням відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Семінар охоплюватиме ключові проблеми структурування контрактів за проектами ВДЕ, звільнення від імпортного ПДВ для обладнання, відшкодування ПДВ за такими проектами. Ви ознайомитеся з найкращою практикою щодо структурування проектів відновлюваної енергетики з урахуванням останніх змін у податковому та митному законодавстві.

Партнери:

 • Українська вітроенергетична асоціація
 • Біоенергетична асоціація України

Питання, які буде охоплено:

 • структурування проектів;
 • ризики постійного представництва нерезидента;
 • оформлення документації за проектом;
 • оплата послуг нерезидентам;
 • звільнення від імпортного ПДВ для постачання обладнання;
 • відшкодування ПДВ;
 • земельний податок.
Читати далі

Вже вдруге стартував проект «ECОtransformation»який покликаний сприяти формуванню нової системи цінностей, підтримувати лідерів бізнес-спільноти, що попри економічні труднощі формують справжні національні цінності — повагу до своєї землі, піклування про її збереження та процвітання.

До участі запрошуються:

 • Керівники підприємств, що впроваджують «зелені»технології та прогресивні стратегії з урахуванням дотримання законодавчих норм охорони навколишнього середовища, раціонального використання ресурсів
 • Керівники підприємств, що виробляютьекологічно чисту і безпечну продукцію
 • Керівники підприємств, що використовуютьекологічно чисті джерела енергії
 • Керівники міст та громад, що активно сприяють«зеленій» модернізації виробництва в регіонах
 • Лідери інноваційних програм з енергоефективності та енергозбереження
 • Лідери проектів екоінновацій і екостартапів

Нагадаємо, що у 2018 році Еко-оскар нагороду "Стейкхолдер зелених змін" отримали: Голова правління Біоенергетичної асоціації України – Георгій Гелетуха за діяльність в рамках Біоенергетичної асоціації України у 2018 році та член ревізійної комісії БАУ Юрій Епштейн за діяльність в біогазовому секторі України в 2018 році. Детальніше тут.

Читати далі

Період виконання проекту: 2019-2021 рр.

Фінансування: програмою досліджень та інновацій Європейського Союзу Горизонт 2020 за грантовою угодою № 818369, підписаною між проектним консорціумом та Європейською Комісією.

Основною метою проекту AgroBioHeat є підтримка масового впровадження вдосконалених та ринкових готових рішень для систем опалення, що працюють на агробіомасі в Європі.

 Агробіомаса є великим, недовикористовуваним, місцевим ресурсом, який може допомогти в досягненні європейських Енергетичних і Кліматичних цілей, одночасно сприяючи розвитку сільських територій і кругової економіки.

Завдяки своїй діяльності AgroBioHeat прагне підвищити довіру до агробіомаси, надати місцевим зацікавленим сторонам можливість розблокувати ринок і вплинути на розвиток європейського та національного середовища таким чином, щоб сприяти розвитку ринку споживання агробіомаси. Дії проекту будуть головним чином розташовані в 6 європейських країнах (Греція, Іспанія, Франція, Румунія, Угорщина) та Україні і націлені на інтенсивне залучення різних зацікавлених сторін проекту.

Для досягнення головної мети проекту пропонуються наступні вісім конкретних цілей:
Читати далі

Проект BIOPLAT-EU - Сприяння сталому використанню малопродуктивних земель для біоенергетики через веб-платформу для Європи.

Період виконання проекту:  01.11.2018 – 31.10.2021

Фінансування: програмою досліджень та іновацій Європейського Союзу Горизонт 2020 за грантовою угодою №818083.

Загальна мета: підтримка виходу на ринок сталої біоенергетики в Європі, за рахунок використання маргінальних, малопродуктивних та забруднених земель (ММЗ землі) для виробництва непродовольчої біомаси через надання веб-платформи, як інструменту для підтримки прийняття рішень.

Цільові країни проекту, ММЗ землі яких буде нанесено на веб-платформу: країни-члени ЄС, а також Україна.

Виконання проекту: 36 місяців.

Науково-технічний центр Біомаса (НТЦБ) є одним з партнерів проекту BIOPLAT-EU. Нагадаємо, що НТЦБ також є одним з засновників та повноправним членом (вже 6 років) Біоенергетичної асоціації України.

За виконанням проекту BIOPLAT-EU Ви можете слідкувати через офіційний сайт проекту BIOPLAT-EU та через сайт НТЦ "Біомаса".

Читати далі

Ecotransformation-oscar-2018

Дата: 17 грудня 2018 р.
Час: 10.00–17.00
Місце: м. Київ, Premier Palace Hotel, бул. Т. Шевченка/вул. Пушкінська, 5-7/29
Організатор: проект «Екологія підприємства».

Вперше в Україні буде вручено відзнаки «ЕКОтрансформація-2018» за досягнення у сфері екологічної безпеки! Будуть нагороджені ті, хто протягом року впливав на зелені зміни, долав перепони ти знаходив рішення задля екологічної трансформації держави та бізнесу!

Вручення Еко-оскарів відбудеться в рамках бізнес-форуму «ЕКОтрансформація України. Стейкхолдери зелених змін-2018».

Будуть нагороджені 50 стейкхолдерів зелених змін, ті, хто протягом року впливали на екологічну політику держави та окремих підприємств, успішно долали перепони та знаходили рішення задля екологічної трансформації держави та бізнесу!

У програмі:

 • понад 50 виступів
 • понад 300 учасників
 • понад 6 годин презентацій екологічних кейсів

Серед стейкхолдерів:

Читати далі

Дата: 16-17 листопада 2018 року
Розташування: м. Львів, Україна, BankHotel Lviv, вул Листопадового Чину, 8 

“Дні зеленої економіки 2018 є платформою для розвитку та взаємодії бізнесу, зміцнення спроможності учасників ринків, ознайомлення з успішними бізнес-кейсами і бізнес-моделями та налагодження нових контактів. Міжнародні експерти, провідні гравці ринку, спільно з учасниками конференції, розглянуть та проаналізують перспективи українського ринку біоенергетики та еволюцію бізнес-моделей, а також вперше подискутують щодо ринків твердих побутових відходів (ТПВ) та відходів електричного та електронного обладнання (ВЕЕО).

Детальніша інформація на сайті http://green-economy-days.com/ 
Для реєстрації заповніть, будь ласка, форму.

Програма реалізується Центром підтримки бізнесу у м. Львів, заснованим на базі агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks у рамках ініціативи #EU4Business за підтримки ЄБРР.

У разі виникнення додаткових запитань щодо:
- реєстрації та участі звертайтесь до Ірини Бурбило - ib@ppv.net.ua, +380 67 6529660;
- пропозицій партнерства - Ярослава Мелеха - ym@ppv.net.ua, +380 67 3410224.

sef 2018 ua16-19 жовтня 2018 р. у Києві відбудеться одна з найбільших у Східній Європі бізнес-подій, присвячена новітнім технологіям у сфері енергетики - 10-й Міжнародний Форум і Виставка Сталої Енергетики SEF 2018 KYIV.

Цього року SEF 2018 KYIV триватиме 4 дні - на 1 день більше, ніж у 2017 р., адже активний розвиток технологій у сфері енергетики та сприятливі інвестиційні умови для реалізації “зелених” проектів в Україні створюють нові можливості для девелоперів, виробників, постачальників, сервісних компаній та банків у всіх сегментах ринку.

У перший день події SEF 2018 KYIV традиційно відбудеться церемонія нагородження найкращих проектів SEF AWARDS 2018 на щорічному конкурсі проектів у сфері сталої енергетики Центральної та Східної Європи.

Виставка SEF 2018 KYIV проходитиме 17-19 жовтня у виставковому центрі АККО International (просп. Перемоги, 40-Б), на якій понад 100 експонентів представлять обладнання, технологічні рішення та сервіси для індустрії сонячної енергетики, вітроенергетики, біоенергетики, енергоефективності, а також об'єктів енергетичної інфраструктури.

Читати далі