bioenergy growth 2015 120 грудня Державна служба статистики України оприлюднила енергетичний баланс за 2015 р.  Експерти БАУ провели аналіз енергобалансу та підготували інфографіку про внесок біоенергетики з 2010 по 2015 рр. (перерахований в заміщення природного газу в млрд. м3/рік). 

По  показнику "виробництво  біопалив і відходів" в 2015 р. заміщення газу біопаливом склало 3,26 млрд. м3/рік, а середній темп зростання у період 2010-2015 рр. склав 38%/рік.  

По  показнику "загальне постачання первинної енергії з біопалив і відходів" заміщення газу біопаливом склало 2,63 млрд. м3/рік, а середній темп зростання у період 2010-2015 рр. склав 26%/рік.  

Різниця  між  виробництвом  та  постачанням  складає експорт біопалив за кордони  України у вигляді пеллет, тріски, дров та інших видів біопалив. Ці ресурси, що  експортуються,  легко  можуть  бути  залучені  до  використання на внутрішньому ринку України за умови створення сприятливих умов для цього.  

Зокрема в Енергобалансі зазначено (цитата):  "У  структурі  виробництва  відновлюваних  джерел енергії (ВДЕ) у 2015 р. найбільшу питому вагу мало біопаливо – 81,3%".  

В  2015 р. внесок енергії з біопалива складав 3,6 % кінцевого споживання енергії,  або  2,3%  в  загальному  постачанні  первинної енергії.

Енергетичний баланс України можна завантажити з сайту Держкомстату або за посиланням.

uabio infographics bioenergy role in eu“За 10 років з 2004 по 2014 частка відновлюваних джерел для виробництва електроенергії і тепла практично подвоїлася в ЄС. Причому біомаса покриває 1/5 виробництва е/е з ВДЕ та 9/10 виробництва тепла з ВДЕ”.

Читати далі

Чергова інфографіка від Біоенергетичної асоціації України.

З ростом індустріального виробництва в світі зросла кількість викидів парникових газів в атмосферу, що, в свою чергу, призвело до глобальних змін клімату. Що буде відігравати вирішальну роль у зменшенні викидів СО2?

Першоджерело: Спеціальний Звіт Міжнародного Енергетичного Агентства "Перспективи світової енергетики 2015: Енергетика та зміна клімату"

Інфографіка: коли 30 сторінок Аналітики БАУ — це занадто багато :-)

Чергова інфографіка від БАУ. Щорічний приріст лісу в Україні більш ніж вдвічі перевищує щорічну вирубку ділової та паливної деревини. Це до питання "всі ліси вирубите".

Кілька питань скептикам:

Ви самі вірите, що в Україні може відбуватися нелегальна вирубка на рівні 20 млн м3/рік?

На що саме йде нелегально вирублена деревина? Якщо вивозиться як ділова за кордон - то чому ярлики вішаються на біоенергетику?

Ви вірите, що сільське населення для дров (при нелегальній заготівлі) буде вирубувати ліс підчисту гектарами, а не буде використовувати сухостій, горільники, хвору та впавшу деревину?

БАУ у всі ці закиди на біоенергетику не вірить!

Інфографіка: коли 30 сторінок Аналітики БАУ — це занадто багато :-)