"...Ринок біопалива в Україні нині налічує низку недоліків та проблем, які потребують негайного розв`язання. Так, нестабільність цін на біопаливо негативно впливає на роботу існуючих та появу нових генеруючих об’єктів. Ціна на дрова, пелети, тріску та інші види твердого біопалива може різнитися по областях у декілька разів.

Механізмом для організації ринку біопалива в Україні повинно стати використання єдиної електронної платформи, де здійснюватимуть торгівлю біопаливом всі зацікавлені виробники та споживачі.

Для реального запровадження електронної торгівлі біопаливом необхідно докласти чимало зусиль. Зокрема, розробити та ухвалити необхід не законодавство; визначити уповно важений державний орган, що регулю ватиме електронну торгівлю; провести тендер та обрати оператора системи. Однак, на на думку авторів статті, такі зусилля варті того, щоб в Україні запрацював прозорий, ефективний та цивілізований ринок біопалива..."

Читати далі

Вітаємо ПАТ "Екопрод", м. Волноваха, Донецької області, зі вступом до Біоенергетичної асоціації України!

Насінницьке підприємство «Екопрод» – одне з найбільших підприємств Донбасу, що займається виробництвом і збутом сільськогосподарської продукції та насіннєвих матеріалів. Також, в сфері їхньої діяльності свинарство, вирощування рогатої худоби, виробництво молочних виробів, круп, борошна та комбікормів. А також, ПАТ «Екопрод» займається благодійною діяльністю через БФ «Агротурбота».

Компанія успішно збудувала і експлуатує біогазову установку потужністю 1,5 МВт ел., на якій виробляє енергію шляхом переробки відходів сільського господарства.

Докладніше про "Екопрод"

undp-ua

10 липня AEBIOM змінює назву на "Bioenergy Europe", з метою більш чіткого і потужного освітлення найбільшого джерела відновлюваної енергії Європи - біоенергії.

UABio вже 2 роки є повноправним членом Європейської біоенергетичної асоціації Bioenergy Europe (раніше відома як AEBIOM).

Нагадаємо, що цього року Міжнародна Конференція "ЕНЕРГІЯ З БІОМАСИ 2018" отримала підтримку від Bioenergy Europe (раніше відома як AEBIOM) та підтвердження від Генерального секретаря Bioenergy Europe Жан-Марка Жуасара (Jossart) виступити співголовою Конференції.

Біоенергетика є однією із свіжих історій успіху Європи. Цифри говорять самі за себе: біомаса становить більш ніж 60% від усіх ВДЕ Европи; є найбільшим джерелом енергії місцевого виробництва; та забезпечує зайнятість понад 500 000 людей (приблизно дорівнює зайнятості людей у фармацевтичній галузі). Усе це заслуговує більшого визнання та розуміння від всіх зацікавлених сторін ЄС.

Читати далі

Вітаємо "НКМ-ГРУП" зі вступом до Біоенергетичної асоціації України!

Компанія «НКМ ГРУП» спеціалізується на проектуванні, поставках та монтажі обладнання комплексних систем автоматизації для об’єктів нафтогазового комплексу, а також об’єктів генерації енергії з відновлюваних джерел.

Компанія тісно взаємодіє з великими українськими операторами паливного та енергетичного ринку в частині комплексного будівництва та реконструкції терміналів, нафтобаз, АЗС, комплексів рекуперації тощо.

Компанія «НКМ ГРУП» є офіційним представником компанії «SAMPI/LIQUID CONTROLS Europe» (Італія), офіційним партнером корпорації «EMERSON» (США), ексклюзивним дилером АД «Каучук» (Болгарія), офіційним дилером групи компаній «ПРОМПРИБОР» (РФ), дилером компанії ПП «Фортуна» (Україна), офіційним представником компанії «TEDOM» (Чехія) та партнером компанії «AGROFERM Technologies» (Німеччина) і представляє весь спектр обладнання вказаних компаній для терміналів, нафтобаз, промислових підприємств, елеваторів, біогазових та сонячних станцій, а також проводить гарантійне, післягарантійне та сервісне обслуговування.

Докладніше про "НКМ-ГРУП"

undp-uaПроект ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» оголосив відбір муніципальних проектів у сфері теплопостачання, що використовують аграрну біомасу, для надання технічної допомоги з метою розробки інвестиційної документації.

Хто може подавати заявку:

 • муніципалітет, на території якого здійснюється проект;
 • комунальні підприємства, що надають послуги у сфері теплопостачання (теплокомуненерго);
 • комунальні заклади (школи, лікарні, дитячі садки тощо) та/або установи, що утримують їх на балансі (відділи, управління освіти, охорони здоров’я та ін.), що потребують теплопостачання;
 • приватні комерційні юридичні особи, що здійснюють постачання теплової енергії комунальним закладам або в системах централізованого теплопостачання.

Заявки можуть бути подані від муніципальних проектів з усіх областей України.

Пріоритет надаватиметься проектам розташованим в наступних областях:

 • Закарпатська,
 • Волинська,
 • Івано-Франківська,
 • Дніпропетровська,
 • Житомирська,
 • Черкаська,
 • Полтавська.

Заявки мають бути надіслані Проекту до 18:00, 10 серпня 2018 року на електронну адресу: paata.janelidze@undp.org (Паата Дженелідзе).

Отримати Форму заявки та Додатку до неї ви можете на сайті проекту за посиланням.

 

Біоенергетична Асоціація України звернулась до Голови Держенергоефективності України Савчука С. Д. щодо стимулювання вирощування енергетичних культур в Україні та направила підготовлені розрахунки необхідного обсягу компенсації на гектар для таких енергетичних культур, як тополя, верба та міскантус.

За розрахунками експертів БАУ одноразова субсидія на 1 га для вирощування енергетичних культур може складати 20 тисяч гривень для тополі, 21 тисячу гривень для верби та 24 тисячі гривень для міскантусу. Необхідний обсяг компенсації розраховувався виходячи з необхідності отримання в таких інвестиційних проектах IRR ≥ 20% з 60% часткою кредиту в євро на 8 років під 8% річних.

Читати повний текст Листа БАУ щодо необхідної субсидії для підтримки вирощування енергетичних культур в Україні

Італійська компанія Turboden, що належить до групи компаній "Mitsubishi Heavy Industries" з 2013 року, стала Золотим Спонсором конференції "ЕНЕРГІЯ З БІОМАСИ 2018", яка проходитиме 25-26 вересня 2018 р. у м. Київ, Україна.

Компанія Turboden більше 35 років є світовим лідером у проектуванні, виробництві та обслуговуванні турбогенераторів з ОРЦ (Органічний цикл Ренкіна), який використовує теплоту для виробництва електричної та теплової енергії з відновлюваних джерел (біомаса, геотермальна та сонячна енергія) та скидну теплоту від промислових процесів, cміттєспалювальних заводів, двигунів та газових турбін, пристосованих до розподіленої генерації.

Читати далі

Біоенергетична Асоціація України звернулася до народного депутата України Домбровського О. Г. та Голови Держенергоефективності України Савчука С. Д. з пропозиціями щодо вдосконалення механізму дії «зелених» тарифів на електроенергію з біомаси, біогазу та біометану в Україні.

За оцінкою БАУ в Україні спостерігається суттєве відставання виробництва електроенергії з біомаси та біогазу по відношенню до виробництва електроенергії з інших відновлюваних джерел енергії, зокрема, енергії сонця та вітру, в тому числі у порівнянні з тенденціями в ЄС. Таке відставання спричиняється, зокрема, суттєво нижчим рівнем «зеленого» тарифу у порівнянні з більшістю країн ЄС, відсутністю диференціації рівня «зеленого» тарифу в залежності від потужності установок, обмеженістю строку дії «зеленого» тарифу до 2030 року, а також подальше пониження рівня «зеленого» тарифу на 10% з 2020 року і ще на 10% з 2025 року.

БАУ пропонує вдосконалити механізм дії «зелених» тарифів для біомаси та біогазу наступним чином. По-перше, ввести різні рівні «зеленого» тарифу для електричної енергії, виробленої з використанням біомаси залежно від потужності та виду установки, оскільки установки меншої потужності мають вищі питомі капітальні витрати, нижчу ефективність та вищі операційні витрати. А так, як основний енергетичний потенціал біомаси в Україні складає аграрна біомаса та енергетичні культури, передбачити окремий коефіцієнт «зеленого» тарифу для електроенергії, виробленої з соломи, стебел кукурудзи та соняшника, а також з енергетичних культур. Виробництво електроенергії при комбінованому виробництві тепла і електроенергії, є більш ефективним, у зв’язку з цим, БАУ пропонує також передбачити підвищені коефіцієнти «зеленого» тарифу для електроенергії, виробленої з біомаси та аграрної біомаси на ТЕЦ. 

Читати далі

Словенська компанія Green Biomass Energy стала Золотим Спонсором конференції "ЕНЕРГІЯ З БІОМАСИ 2018", яка проходитиме 25-26 вересня 2018 р. у м. Київ, Україна.

Компанія Green Biomass Energy з 2012 року забезпечує постачання "під ключ" біомаси в енергетичні проекти, а також надає комплексні послуги, починаючи від закладки плантації до вертикально-інтегрованого використання біомаси на основі чистих технологій.

Також, компанія досліджує і продає елітний посадковий матеріал Miscanthus Giganteus у формі кореневищ F1 та F2 (1-го та 2-го покоління), що вирощується на материнських плантаціях в Хорватії та Україні.

Компанія співпрацює з Національною академією аграрних наук України та компанією "Енерго Аграр".

Більше інформації про компанію Green Biomass Energy читайте на сайті: www.greenbiomassenergy.com

 

Нагадаємо, що Золотим Спонсором конференції "ЕНЕРГІЯ З БІОМАСИ 2018" також стала компанія Turboden.

Детальніше про Cпонсорство Ви можете переглянути тут або на сайті конференції: www.UABioConf.org

Визначено номінантів щорічної премії - Золотий міскантус 2018

 З 2017 року українська біоенергетична спільнота вручає статуетки «Золотий Міскантус» тим, чиї досягнення в поточному році вважає визначними для українського суспільства, української  ергонезалежності та біоенергетики в цілому.

Визначено номінантів щорічної премії журналу «Біоенергетика\Bioenergy» — ЗОЛОТИЙ МІСКАНТУС-2018 у 5-ти номінаціях: Наука, Просвітництво, Технології та обладнання, Проект Року, Юриспруденція.

Нагородження «Золотими міскантусами» відбудеться у Великому конференц-залі Національної академії наук України (м. Київ, вул. Володимирська, 55) 25 вересня 2018 р. на Міжнародній конференції «Енергія з біомаси 2018».

Переглянути номінантів 2018 та додаткову інформацію Ви можете тут.

Переглянути, як це було у 2017 році Ви можете тут.

Читати далі