На тлі постійного зростання ціни на природний газ не припиняються дискусії про те, як споживачам платити менше за опалення, чи є способи зменшити суми в платіжках? 

В даній статті автори не пропонують якихось «магічних» засобів, що дозволять не платити за опалення, а лише окреслюємо існуючі проблеми та шляхи, що можуть допомогти зробити централізоване опалення більш ефективним та доступним для споживачів. В статті розглянуті такі питання:

  • Яка загальна ситуація в централізованому теплопостачанні?
  • Чи може теплопостачання бути дешевшим?
  • Що зміниться якщо перейти на індивідуальне опалення?
  • Звідки отримати більш дешеве тепло?
  • Чому досі наше централізоване опалення не перейшло на біомасу?
  • Чи не краще впровадити енергозберігаючі заходи та зменшити теплове споживання наших осель?

Читайте повну статтю за посиланням нижче:

Чи потрібна конкуренція в централізованому теплопостачанні України? Георгій Гелетуха – голова правління Біоенергетичної асоціації України. Ел. видання "Investgazeta", 03 жовтня 2018 р.

Читайте попередні статті авторів, в яких: проаналізовано поточну ситуацію із довгостроковим плануванням централізованого теплопостачання (ЦТ) в Україні та представлено рекомендації по доопрацюванню нормативно-правових актів, що регулюють сферу теплопостачання, з точки зору запровадження в Україні довгострокового планування сектору ЦТ та представлено дорожню карту переходу до довгострокового планування в секторі теплопостачання України

Стаття підготовлена за матеріалами проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні". Думки авторів, висловлені в цій публікації не обов’язково співпадають з позицією Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду Сполучених Штатів Америки