З 1 квітня 2018 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в нафтогазовій галузі" № 2314-VIII від 1 березня 2018 року.

Згідно прийнятого Закону внесено зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», зокрема до ч. 3 ст. 24.:

У разі відсутності плану зонування або детального плану території, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється, крім випадків:

3) надання земельної ділянки для розміщення лінійних об’єктів транспортної та енергетичної інфраструктури (доріг, мостів, естакад, ліній електропередачі, зв’язку).

Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України зазначив:

Ми вважаємо такі зміни суттєвим спрощенням для сектору відновлюваних джерел енергії в цілому та для сектору біоенергетики зокрема.

Нагадаємо, що детальний план території розглядається і затверджується органами місцевого самоврядування, а за межами населеного пункту розглядається і затверджується відповідною районною державною адміністрацією.

Інфографіка: коли 30 сторінок Аналітики БАУ — це занадто багато :-)