Новини

Відео: Austrian Bioenergy Association про переваги використання лісової біомаси замість імпортованого палива

Відео підготовлено Австрійською біоенергетичною асоціацією за підтримки австрійського федерального та державного урядів та Європейського Союзу. Субтитри створенні Біоенергетичною асоціацією України

Читати далі

Маргінальні землі: особливості термінології та визначення

На сьогодні немає єдиного визначення поняття «маргінальні землі». Існує багато підходів, які враховують ті чи інші біофізичні або соціально-економічні критерії, проте єдиного вичерпного розуміння, яке об’єднує різні підходи, немає. На базі аналізу сучасних наукових джерел Європейська технологічна та інноваційна платформа обґрунтувала термінологію для таких земель. З усіма матеріалами посібника “Можливості та виклики для розширення використання біомаси в Європі” можна ознайомитися за посиланням: http://bit.ly/342qwxJ. Покинуті землі. Це визначення раніше використовувалося для занедбаних сільськогосподарських угідь або пасовищ, від яких фермери відмовилися з економічних чи політичних причин. Відповідно такі землі можуть бути як родючими, так і менш родючими, а причини їх занепаду пов’язані із підвищенням витрат...

Читати далі

Єдиний сміттєспалювальний завод в Україні: як він працює

Команда UABIO відвідала завод «Енергія» – єдиний в Україні сміттєспалювальний завод. Тут утилізується понад 25% від загальної кількості сміття столиці. Теплова енергія, яка утворюється в результаті спалювання відходів, забезпечує гарячим водопостачанням та опаленням 300 багатоповерхових будинків у районі «Позняки». Екскурсію, у якій міг взяти участь кожен охочий безкоштовно, організував Департамент суспільних комунікацій Київської міської державної адміністрації.

Читати далі

Відео: Bioenergy Europe про сільськогосподарську біомасу: Міскантус

Інтерв’ю провідних європейських експертів про екологічні та соціально-економічні переваги використання агробіомаси. Корисний кейс для представників влади, бізнесу, науковців та фахівців у сфері біоенергетики. Агробіомаса це ключ для досягнення українських цілей з декарбонізації. Брошура з фактами про агробіомасу від Bioenergy Europe.

Читати далі

Відео: Bioenergy Europe про сільськогосподарську біомасу: Енергетична верба

Інтерв’ю провідних європейських експертів про екологічні та соціально-економічні переваги використання агробіомаси. Корисний кейс для представників влади, бізнесу, науковців та фахівців у сфері біоенергетики. Агробіомаса це ключ для досягнення українських цілей з декарбонізації. Брошура з фактами про агробіомасу від Bioenergy Europe. Відео підготовлено Європейською біоенергетичною асоціацією Bioenergy Europe за підтримки проєкту Agrobioheat програми Європейського Союзу Horizon2020. UABIO виконує проєкт Agrobioheat в Україні та до січня 2020 року шукає проєкти з енергетичного використання агробіомаси для надання консультаційної допомоги. Читати більше та подати заявку.

Читати далі

Статті членів

Пільги для "зеленої енергетики": міфи і реалії в Україні

Існує РЕАЛЬНА НЕБЕЗПЕКА призупинення розвитку крупних електростанцій на відновлювальних джерелах енергії в Україні. Законопроєкт №2236-2 створює небезпечний прецедент.Депутати пропонують знизити "зелений тариф" для електроенергії з відновлюваних джерел енергії. У жовтні ми вже піднімали це питання під час пресконференції: https://bit.ly/37miXET. Це зміна правил гри і невиконання Україною своїх зобов’язань перед інвесторами. Цим ми закриємо шлях для розвитку всіх ВДЕ у Україні. У блозі для Економічної правди голова правління громадської спілки "Global 100 RE Ukraine" Олександр Домбровський та голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха розвінчують поширені міфи навколо невигідності зеленої енергетики та пояснюють, що саме не врахували законотворці. Пільги для "зеленої енергетики": міфи і реалії в Україні...

Читати далі

Біоенергетика та вірогідна зупинка транзиту природного газу з 2020 року

Чи готова Україна до енергонезалежності? Як свідчить світова практика, гідна відповідь на «газові виклики» вже давно є. Питання в тому, яким шляхом піде Україна. Про це, а також:• можливі ризики і наслідки рішення щодо зупинки транзиту природного газу з 2020 року• роль і потенціал вітчизняної біоенергетики Фаховий коментар голови правління Біоенергетичної асоціації України Георгія Гелетухи порталу Енергореформа. Біоенергетика та вірогідна зупинка транзиту природного газу з 2020 року. Георгій Гелетуха. Портал "Енергореформа". 04 листопада 2019 р.

Читати далі

Витрати на зберігання побічної продукції кукурудзи на зерно

Побічну продукцію кукурудзи на зерно слід зберігати:• в умовах запобігання її надмірного зволоження під впливом опадів та підмочування з землі;• уникаючи гниття;• забезпечуючи протипожежний захист. Вибір типу сховища залежить від місця розташування складу та місцевих умов. ПП кукурудзи можна зберігати: • просто неба,• під накриттям,• у закритому складі,• у сховищі в анаеробних умовах (без доступу кисню).Переваги та недоліки кожного зі способів розписані у статті. Витрати на зберігання ПП кукурудзи у великих прямокутних тюках під накривним матеріалом складають 3,1 євро/т с.м., що менше ніж зберігання рулонів (5,0 євро/т с.м.) та подрібненої маси насипом (6,9 євро/т с.м.). Статтю підготував: Семен Драгнєв – член експертної ради Біоенергетичної асоціації...

Читати далі

Економіка заготівлі побічної продукції кукурудзи на зерно

Термін окупності та інші економічні показники залежать від вибраної технології, вартості обладнання (основна доля) та операційних витрат. Розрахунки проводились за умови купівлі нової агро техніки та іншого обладнання. Якщо фермер чи компанія вже мають відповідну техніку, термін окупності буде меншим. Найбільш економічно доцільною технологією для України є заготівля великих прямокутних тюків, що дозволить отримати біомасу на центральному складі на відстані 25 км від поля за собівартістю від 22,3 євро/т с.м та простим терміном окупності 4,8 року. Такий термін окупності є прийнятним для агросектору України. Собівартість заготівлі великих прямокутних тюків в Україні (внаслідок менших витрат на оплату праці та амортизацію) є дешевшою ніж в...

Читати далі

logo kotloturbopromБіоенергетична асоціація України вітає ТОВ "Котлотурбопром" зі вступом до асоціації.

Підприємство ТОВ «Котлотурбопром» створено в складі корпорації «МАСТ-ІПРА» в 1998 р. і успішно працює на енергетичному ринку України, країн ближнього і далекого зарубіжжя. Основним напрямком діяльності ТОВ «Котлотурбопром» є: проектування, переведення на непроектні види палива існуючих енергоблоків, будівництво нових енергетичних потужностей, комплексна модернізація зі збільшенням потужності і реконструкція котлотурбінного обладнання і трубопроводів ТЕС, а також виготовлення і постачання запасних частин енергетичного обладнання ТЕС і ТЕЦ промислових підприємств. Використовуючи підприємства, що входять до складу компанії, ТОВ «Котлотурбопром» має можливість виконувати вище зазначені роботи, в якості EPC- контрактора (під ключ), про що свідчать виконані проекти, такі як: «Трипільська ТЕС», «Зміївська ТЕС».

Орієнтуючись в своїх розробках на зниження споживання в тепловій енергетиці природного газу і створення високоманевреного, ефективного та екологічно чистого обладнання підприємство ТОВ «Котлотурбопром» в партнерстві з провідними європейськими компаніями запустило новий проект - виробництво котлів, що спалюють біомасу - паропродуктивністю від 1 до 50 т / год . З 2015 р підприємством «Укргріненерджі», що входить до складу ТОВ «Котлотурбопром», спільно з Харківською облдержадміністрацією реалізуються пілотні проекти з будівництва міні-ТЕЦ на біопаливі 9,6 МВт в населених пунктах області для заміщення природного газу.

До складу підприємства входять: Харківське ЦКБ «Енергопрогрес» - головна спеціалізована організація в Україні з проектування, технічного переозброєння і реконструкції основного і допоміжного обладнання, трубопроводів ТЕС і ТЕЦ, з 60-річним досвідом на ринку енергетики, а також ПАТ «Харківський котельно-механічний завод», що входить до складу ТОВ «Котлотурбопром» в якості виробничої бази з виготовлення енергетичного обладнання та запчастин і має єдину в Україні лінію з виробництва газощільних панелей для сучасних енергетичних котлів.

Таке об'єднання підприємств дозволяє максимально використовувати накопичений конструкторський потенціал при виготовленні елементів реконструкції і нового енергетичного обладнання.

Докладніше про ТОВ "Котлотурбопром" читайте на сайті корпорації "МАСТ-ІПРА"

 
Підпишіться на розсилку дайджесту БАУ: