Новини

Відео: Austrian Bioenergy Association про переваги використання лісової біомаси замість імпортованого палива

Відео підготовлено Австрійською біоенергетичною асоціацією за підтримки австрійського федерального та державного урядів та Європейського Союзу. Субтитри створенні Біоенергетичною асоціацією України

Читати далі

Маргінальні землі: особливості термінології та визначення

На сьогодні немає єдиного визначення поняття «маргінальні землі». Існує багато підходів, які враховують ті чи інші біофізичні або соціально-економічні критерії, проте єдиного вичерпного розуміння, яке об’єднує різні підходи, немає. На базі аналізу сучасних наукових джерел Європейська технологічна та інноваційна платформа обґрунтувала термінологію для таких земель. З усіма матеріалами посібника “Можливості та виклики для розширення використання біомаси в Європі” можна ознайомитися за посиланням: http://bit.ly/342qwxJ. Покинуті землі. Це визначення раніше використовувалося для занедбаних сільськогосподарських угідь або пасовищ, від яких фермери відмовилися з економічних чи політичних причин. Відповідно такі землі можуть бути як родючими, так і менш родючими, а причини їх занепаду пов’язані із підвищенням витрат...

Читати далі

Єдиний сміттєспалювальний завод в Україні: як він працює

Команда UABIO відвідала завод «Енергія» – єдиний в Україні сміттєспалювальний завод. Тут утилізується понад 25% від загальної кількості сміття столиці. Теплова енергія, яка утворюється в результаті спалювання відходів, забезпечує гарячим водопостачанням та опаленням 300 багатоповерхових будинків у районі «Позняки». Екскурсію, у якій міг взяти участь кожен охочий безкоштовно, організував Департамент суспільних комунікацій Київської міської державної адміністрації.

Читати далі

Відео: Bioenergy Europe про сільськогосподарську біомасу: Міскантус

Інтерв’ю провідних європейських експертів про екологічні та соціально-економічні переваги використання агробіомаси. Корисний кейс для представників влади, бізнесу, науковців та фахівців у сфері біоенергетики. Агробіомаса це ключ для досягнення українських цілей з декарбонізації. Брошура з фактами про агробіомасу від Bioenergy Europe.

Читати далі

Відео: Bioenergy Europe про сільськогосподарську біомасу: Енергетична верба

Інтерв’ю провідних європейських експертів про екологічні та соціально-економічні переваги використання агробіомаси. Корисний кейс для представників влади, бізнесу, науковців та фахівців у сфері біоенергетики. Агробіомаса це ключ для досягнення українських цілей з декарбонізації. Брошура з фактами про агробіомасу від Bioenergy Europe. Відео підготовлено Європейською біоенергетичною асоціацією Bioenergy Europe за підтримки проєкту Agrobioheat програми Європейського Союзу Horizon2020. UABIO виконує проєкт Agrobioheat в Україні та до січня 2020 року шукає проєкти з енергетичного використання агробіомаси для надання консультаційної допомоги. Читати більше та подати заявку.

Читати далі

Статті членів

Пільги для "зеленої енергетики": міфи і реалії в Україні

Існує РЕАЛЬНА НЕБЕЗПЕКА призупинення розвитку крупних електростанцій на відновлювальних джерелах енергії в Україні. Законопроєкт №2236-2 створює небезпечний прецедент.Депутати пропонують знизити "зелений тариф" для електроенергії з відновлюваних джерел енергії. У жовтні ми вже піднімали це питання під час пресконференції: https://bit.ly/37miXET. Це зміна правил гри і невиконання Україною своїх зобов’язань перед інвесторами. Цим ми закриємо шлях для розвитку всіх ВДЕ у Україні. У блозі для Економічної правди голова правління громадської спілки "Global 100 RE Ukraine" Олександр Домбровський та голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха розвінчують поширені міфи навколо невигідності зеленої енергетики та пояснюють, що саме не врахували законотворці. Пільги для "зеленої енергетики": міфи і реалії в Україні...

Читати далі

Біоенергетика та вірогідна зупинка транзиту природного газу з 2020 року

Чи готова Україна до енергонезалежності? Як свідчить світова практика, гідна відповідь на «газові виклики» вже давно є. Питання в тому, яким шляхом піде Україна. Про це, а також:• можливі ризики і наслідки рішення щодо зупинки транзиту природного газу з 2020 року• роль і потенціал вітчизняної біоенергетики Фаховий коментар голови правління Біоенергетичної асоціації України Георгія Гелетухи порталу Енергореформа. Біоенергетика та вірогідна зупинка транзиту природного газу з 2020 року. Георгій Гелетуха. Портал "Енергореформа". 04 листопада 2019 р.

Читати далі

Витрати на зберігання побічної продукції кукурудзи на зерно

Побічну продукцію кукурудзи на зерно слід зберігати:• в умовах запобігання її надмірного зволоження під впливом опадів та підмочування з землі;• уникаючи гниття;• забезпечуючи протипожежний захист. Вибір типу сховища залежить від місця розташування складу та місцевих умов. ПП кукурудзи можна зберігати: • просто неба,• під накриттям,• у закритому складі,• у сховищі в анаеробних умовах (без доступу кисню).Переваги та недоліки кожного зі способів розписані у статті. Витрати на зберігання ПП кукурудзи у великих прямокутних тюках під накривним матеріалом складають 3,1 євро/т с.м., що менше ніж зберігання рулонів (5,0 євро/т с.м.) та подрібненої маси насипом (6,9 євро/т с.м.). Статтю підготував: Семен Драгнєв – член експертної ради Біоенергетичної асоціації...

Читати далі

Економіка заготівлі побічної продукції кукурудзи на зерно

Термін окупності та інші економічні показники залежать від вибраної технології, вартості обладнання (основна доля) та операційних витрат. Розрахунки проводились за умови купівлі нової агро техніки та іншого обладнання. Якщо фермер чи компанія вже мають відповідну техніку, термін окупності буде меншим. Найбільш економічно доцільною технологією для України є заготівля великих прямокутних тюків, що дозволить отримати біомасу на центральному складі на відстані 25 км від поля за собівартістю від 22,3 євро/т с.м та простим терміном окупності 4,8 року. Такий термін окупності є прийнятним для агросектору України. Собівартість заготівлі великих прямокутних тюків в Україні (внаслідок менших витрат на оплату праці та амортизацію) є дешевшою ніж в...

Читати далі

energy field day 2017 salix30 травня 2017 року ТОВ "Салікс Енерджі" за участю Біоенергетичної асоціації України та Державного Агентства з Енергоефективності та Енергозбереження України провело щорічний практичний семінар: "День Енергетичного Поля" на Волині.

Цього року теоретична частина семінару включала наступні доповіді:


1. "Стан та перспективи розвитку біоенергетики в Україні" - Трибой О.В. PR-менеджер Біоенергетичної асоціації України.
2. "Відновлювана енергетика: перспективи розвитку, досягнення та законодавчі ініціативи"  – Шафаренко Ю.А. (Начальник Управління заміщення традиційних в идів палива Держенергоефективності).
3. "Технологія Вирощування та культивації біомаси"  – Гнап І.В . (Директор ТОВ "Салікс Енерджі").
4. "Спалювання біомаси для виробництва тепла" – Богатов К.В.  (Керуючий партнер ТОВ "Салікс Енерджі").
5. "Важливість якості посадкового матеріалу у виробництві біомасси та деревини на маргінальних землях"  - учасники проекту  “SEEMLA”  програми Горизонт 2020,  Греція :  Фотіс Кіуртзіс,  Дімітріос Кермітзіс (Децентралізована адміністрація Македонії і Фракії).
6. "Маргінальні землі та шляхи їх використання в Україні" - Іванина В.В. (Інститут Біоенергетичних Культур та Цукрових Буряків)
7. "Біоенергетичні рослини придатні для вирощування на маргінальних землях в Україні" - Ганженко О.Н. (Інститут Біоенергетичних Культур та Цукрових Буряків).

Ключові питання, які обговорювались на семінарі включали огляд поточного стану та перспектив розвитку біоенергетики в Україні. За оцінками експертів БАУ, суттєву частину енергетичного потенціалу біомаси в Україні складають багаторічні енергетичні культури, тому раціональний розвиток цього напрямку є однією зі складових для досягнення Україною цілей Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року. Виробництво теплової енергії з біомаси, у тому числі енергетичних культур, наразі підтримується законом №1959-VIII (ЗП №4334, прийнятий Верховною Радою 21.03 2017 та підписаний Президентом України 11.04.2017).

Практичним досвідом вирощування плантацій таких енергетичних культур, як верба і тополя ділилась біоенергетична компанія "Салікс Енерджі", промислові плантації якої складають 1700 га верби, а дослідні включають різні сорти верби (Inger, Турбо, Marzencinski, Експрес Іва, Gigantea, Марсіяна, Вільгельм, Ерік, Естер), тополі (Vesten, Oudenberg, Triplo), а також павловнії. 

Цінним досвідом альтернативного природному газу опалення населених пунктів біомасою енергетичних культур ділилась ТОВ "Аванті Девелопмент". Компанія експлуатує 3 котельні у смт. Іваничі загальною потужністю 3,4 МВт. За опалювальний сезон 2016/2017ці котельні змогли замістити потенційне споживання більше 250 тис. м3 природного газу на суму 2,7 млн грн.

Під час теоретичної частини семінару учасники дізнались про такі європейскі проекти в Україні Програми Горизонт 2020, як FORBIO та SEEMLA, які пов'язані з вирощуванням енергетичних культур на маргінальних землях (проект SEEMLA) та перспективою виробництва біопалива 2-го покоління з біомаси енергетичних культур (проект FORBIO).

Фотозвіт:

den polia salix 2017 preview

 
Підпишіться на розсилку дайджесту БАУ: