Пропонуємо вам невелике відео про те, як на пратиці реалізований проєкт використання виноградної лози як палива в Україні. Компанія “Шабо” спалює обрізки виноградної лози для виробництва теплової енергії, яку використовують для власних технологічних потреб.

Виноградна лоза є гарним паливом з характеристиками, які є близькими до звичайної деревної біомаси. Котли котлозаводу “Крігер”, які були спроєктовані для деревної тріски, успішно спалюють подрібнену виноградну лозу.

Весь ланцюжок створення вартості відповідає таким критеріям сталості:

  • екологічному (скорочення викидів парникових газів, поліпшення якості ґрунту),
  • економічному (конкурентне тепло),
  • соціальному (розвиток місцевих громад та створення робочих місць).

Достатньо переглянути цей відеоролик, щоб зрозуміти, наскільки доступною є біоенергетика в Україні та наскільки органічно нові технології/розробки/обладнання можуть бути вбудовані у різні сфери.

Про реалізацію проєкту. Це відео створене Біоенергетичною асоціацією України (UABIO) у межах проєкту “АгроБіоХіт” (Agrobioheat – Promoting agrobiomass heating in European rural areas). 

Агробіомаса – це великий і перспективний ресурс, який може сприяти досягненню європейських цілей у сфері енергетики та клімату, одночасно сприяючи розвитку сільських територій та запровадженню циркулярної економіки. Проєкт AgroBioHeat має на меті підтримку розвитку ринку сучасних, економічно вигідних та сталих рішень для опалення агробіомасою в Європі.


Додаткова інформація про проєкт:

Проєкт AgroBioHeat отримав фінансування від програми досліджень та інновацій Європейського Союзу “Горизонт 2020” за ґрантовою угодою № 818369.

Застереження: Це відео відображає лише думку його творців та авторів. Європейське агентство з питань клімату, інфраструктури та навколишнього середовища (CINEA) не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, що міститься в ній.