Команда Біоенергетичної асоціації України звертається до Міністра енергетики України Германа Галущенка щодо перегляду розподілу коштів ДП «Гарантований покупець» за результатами продажу електроенергії.

Рекомендуємо встановити рівень розрахунків для виробників «зеленої» електроенергії з біогазу – 60% від середньозваженого «зеленого» тарифу за 2021 рік. Розподіл коштів з рахунку ДП «Гарантований покупець» встановлений за результатами продажу електроенергії згідно з наказом Міненерго від 28.03.2022 року № 140.

Наголошуємо, Біоенергетична асоціація України не вимагає будь-яких поступок чи 100% оплати за вироблену «зелену» електроенергію, передбаченої законодавством.

Однак через ухвалені розпорядчі документи виробники «зеленої» електроенергії з біогазу ризикують просто стати банкрутами, а вся галузь перестати існувати. У разі вимушеної зупинки біогазових станцій з причини відсутності обігових коштів для забезпечення виробничого процесу підприємства понесуть значні збитки, порушаться канали для заготівлі сировини, порушаться терміни сплати податків, відсотків за кредитами, втрата значної кількості робочих місць. Для відновлення роботи біогазових станцій знадобиться від 4 до 6 місяців.

Крім того:

  • Обладнання для виробництва біогазу та електроенергії потребує щоденного технічного обслуговування та планово попереджувальних ремонтів з використанням запасних частин та допоміжних і мастильних матеріалів.
  • Виробництво електроенергії з біогазу включає в себе значні операційні витрати, пов’язані з сезонною заготівлею сировини та її круглорічним зберіганням, цілодобовим та почасовим графіком використання сировини в технологічному процесі.

Біогазова галузь є стратегічною для енергетики України. І сьогодні вона потребує підтримки.


Позиція UABIO підготовлена, обговорена та узгоджена членами UABIO, які генерують понад 50% всієї енергії з біомаси та біогазу в Україні.