Сектор біометану забезпечить 20% поточного імпорту газу ЄС з росії до 2030 року, — проголосила Європейська комісія на презентації свого плану REPowerEU.

Biomethane to replace 20% of current EU gas imports from Russia

Нагадаємо, законодавча база в Україні щодо виробництва біометану вже ухвалена. Наша держава має великий експортний потенціал у цій сфері.

Проте виробництво біометану може навіть потроїтися до 2050 року, зростаючи до понад 100 мільярдів кубометрів і покриваючи від 30 до 50% майбутнього попиту на газ ЄС. Таку думку висловив Хармен Деккер, генеральний директор ЄБА (European Biogas Association). Ключовим моментом тут є узгоджені дії між державами-членами.

Планується, що ціль щодо біометану буде інтегрована в Директиву ЄС щодо відновлюваної енергії та інше законодавство.

Чому біометанова галузь розвиватиметься швидко?

  • «Ми просто не можемо покладатися на постачальника, який нам явно погрожує» — зазначила голова комісії Урсула фон дер Ляєн, додавши, що Європа має стати незалежною від російської нафти, вугілля та газу.
  • «Війна, яку розпчав путін в Україні, демонструє невідкладність дій щодо переходу до чистої енергії. Настав час подолати нашу вразливість і швидко стати більш незалежними у виборі енергії. Відновлювані джерела енергії є дешевим, чистим і потенційно необмеженим з точки зору сировини джерелом енергії, і замість того, щоб фінансувати індустрію викопного палива десь далеко, вони забезпечують роботою місцеве населення» — вважає виконавчий віце-президент Європейської зеленої угоди (European Green Deal) Франс Тіммерманс.


Джерело: Онлайн-медіа Agro&Chemistry.