31 січня 2019 року у Києві відбулася Прес-конференція, присвячена створенню інноваційної платформи GLOBAL 100% RE UKRAINE. Ініціаторами події виступили профільні асоціації України, а натхненником ідеї – Амбасадор Відновлюваної Енергії у світі – Руслана.

Учасниками прес-конференції стали:
– Руслана Лижичко (Міжнародний Амбасадор Відновлюваної Енергії),
– Андрій Конеченков (Голова правління ГС “Українська вітроенергетична асоціація”),
– Георгій Гелетуха (Голова ГС “Біоенергетична асоціація України”),
– Юрій Фаворський (Президент Асоціації сонячної енергетики України),
– Олександр Рєпкін (Президент енергетичної асоціації “Українська Воднева Рада”),
– Олександр Домбровський (в.о. Голови Комітету Верховної Ради України з питань ПЕК та ядерної політики),
– Олексій Оржель (Голова правління Української Асоціації Відновлюваної Енергетики),
– Віктор Куртєв (Генеральний директор ГК “Метрополія”).

Конференція розпочалась з онлайн-моста зі штаб-квартирою Global 100% RE (м. Бонн). Член виконавчого комітету платформи Global 100% RE та генеральний секретар Світової вітроенергетичної асоціації Стефан Гзаенгер у своєму зверненні висловив свою підтримку Україні та всім організація, які долучились до активного переходу на відновлювані джерела енергії.

У принципах та напрямках діяльності ініціатива Global 100% RE UKRAINE спиратиметься на принципи найбільшої у світі платформи Global 100% RE, яка об’єднує найбільші профільні асоціації, що впроваджують Renewable Energy по всьому світу, найвідомішими з них є: EU Renewable energy association, Climate Action Network, Greenpeace, International Solar Energy Society, World Bioenergy Association та інші.

Георгій Гелетуха (Голова ГС “Біоенергетична асоціація України”) зауважив: “У 2018 році Україна витратила 12 млрд. дол. на закупівлю газу, нафти, вугілля. Якщо ми розвернемо ці грошові потоки всередину країни, на відновлювані джерела енергії, ми витратимо ті самі 12 млрд., але створимо тут робочі місця, люди платитимуть податки і почнуть працювати на економіку України. Це буде не тільки екологічний розворот, а ще й величезний економічний у правильному напрямку.”

“60% проблем, пов’язаних з викидами глобальними – це проблеми енергетики. Це проблеми брудної енергетики. І це не чиясь забаганка, що ми хочемо, щоб наша енергія була чистою. Якщо у нас не буде чистої енергії, у нас буде чистого довкілля. Створення платформи Global 100% RE. UKRAINE є необхідним для переходу України на 100% відновлюваних джерел енергії та збереження планети життєпридатною для нащадків”, – сказав у своїй промові Олександр Домбровський.

“Renewable Energy – це ідеологія, яка пасує абсолютно кожній людині на планеті. Наша мета, як української ініціативи, не тільки перейти на відновлювану енергію у себе, а ще й з’явитися на Rewenable мапі світу”, – закликала Руслана під час прес-конференції.

У найближчих планах роботи платформи, за словами Руслани: відкриття офісу Global 100% RE UKRAINE в Україні та Німеччині та складення програми дій, з підтримки досягнення національних цілей у сфері відновлюваної енергетики платформи, на 2019 рік.

Нагадаймо також, що БАУ підписала Меморандум про співпрацю у сфері просування відновлюваної енергії з Амбасадором відновлюваної енергії.

Коротке відео про перебіг Прес-конференції Ви можете переглянути нижче:

Повне відео про перебіг Прес-конференції Ви можете переглянути тут: