ЦТ на біомасі у Жовкві

Впровадження низки проєктів дало можливість знизити тариф для населення на 10%, для організацій на 30%. При цьому Жовківщина на 30 % скоротила споживання газу для населення. Зазначимо, що у місті проживає понад 13 тисяч мешканців.Близько 30% тепла виробляється за рахунок спалювання відходів від деревообробки та переробки біомаси.

Централізоване теплопостачання Жовкви

У Жовкві функціонує чотири котельні, дві з яких — біопаливні. Котельні реконструювали та встановили твердопаливні котли. Газові котельні функціонують у резервному режимі, тобто їх запускають лише за різкого зниження температури. В інший час тепло дає біомаса.

Система повністю автоматизована: як тільки температура повітря різко падає, на допомогу біопаливним котлам приходять звичайні, газові. Потужність відновлюваної генерації становить 10,282 Гкал/год, зокрема:

  • населення – 7,229 Гкал/год.;
  • бюджетні установи – 2,760 Гкал/год.;
  • інші організації – 0,285 Гкал/год.

Такого типу котельні на альтернативному виді палива одночасно опалюють бюджетні установи, населення і приватних споживачів.

Загалом у Жовкві понад 40% тепла продукується з відновлювальних джерел енергії: тирси, тріски, деревних гранул тощо.

ЦТ на біомасі у Жовкві

Шлях до енергетичної незалежності та енергоефективності

Запровадження заходів з енергозбереження та переведення котелень з газу на альтернативні види палива у межах різних проєктів розпочалося з 2010 року. Перші кроки зі встановлення твердопаливних котлів були здійснені ще у 2005-2006 роках.За рахунок комплексного підходу Жовква скоротила споживання газу вдвічі.

Наприклад, у межах програми Європейського Союзу «Угода мерів – Демонстраційні проєкти» встановлено індивідуальні теплові пункти у комунальних багатоквартирних будинках та бюджетних установах. Це спеціальні системи, які коригують температуру в приміщенні. Можливість знижувати та підвищувати температуру відповідно до потреб сприяє економі витрат на опалення.

Також замінено близько 70% старих тепломереж на нові, проведено їх об’єднання.

Місцева енергетична революція втілена на гранти європейських фондів та інститутів. Мільйони євро грантових коштів було інвестовано в енергетику Жовкви. Подальші проєкти спрямовані на мінімізацію витоків тепла. Наразі часткова замінили старі радянські труби на ділянках від котелень до житлових будинків новими, повністю ізольованими.

Паливо

Паливо заготовляють влітку. Переважно це відходи від деревообробних підприємств. Взимку їх подрібнюють, заготовлюють і спалюють у котельні.