BIOPLAT-EU

BIOPLAT-EU
Дата виконання: 01/2018 - 11/2022
Фінансування: Horizon2020
Сайт: bioplat.eu

Проєкт BIOPLAT-EU: Сприяння сталому використанню малопродуктивних земель для біоенергетики через веб-платформу для Європи.

Період виконання проєкту:  01.11.2018 – 31.10.2021
Фінансування: програмою досліджень та іновацій Європейського Союзу Горизонт 2020 за грантовою угодою №818083.

Загальна мета: підтримка виходу на ринок сталої біоенергетики в Європі, за рахунок використання маргінальних, малопродуктивних та забруднених земель (ММЗ землі) для виробництва непродовольчої біомаси через надання веб-платформи, як інструменту для підтримки прийняття рішень.

Цільові країни проекту, ММЗ землі яких буде нанесено на веб-платформу: країни-члени ЄС, а також Україна.

Виконання проекту: 36 місяців.

Науково-технічний центр Біомаса (НТЦБ) є одним з партнерів проекту BIOPLAT-EU. Нагадаємо, що НТЦБ також є одним з засновників та повноправним членом (вже 6 років) Біоенергетичної асоціації України.

За виконанням проекту BIOPLAT-EU Ви можете слідкувати через офіційний сайт проекту BIOPLAT-EU та через сайт НТЦ “Біомаса”.

Проект BIOPLAT-EU пов’язано з багатьма рамковими програмами ЄС, серед яких проект FORBIO (НТЦ Біомаса була одним із партнерів проекту).

Цілі проекту:

  1. Створення бази даних карт маргінальних, малопродуктивних і забруднених земель (далі ММЗ землі) в Європі (використовуючи дані з високою роздільною здатністю Copernicus (HRL шари), часові дані від Sentinels та інших супутників та додатків до них). База даних буде компіляцією даних інших міжнародних проектів та проектів ЄС, а саме цінних карт, інструментів та інформації щодо сталого виробництва біоенергії на ММЗ землях, а також доповнена даними від консорціуму урядів, державних і приватних партнерів протягом проекту. Всі згенеровані дані будуть включені в програмне забезпечення GIS з доданими файлами метаданих, сумісними з INSPIRE, і передані на спеціальну онлайн-платформу. 
  2. Розробка зручного для користувачів інструменту (STEN: Інструмент оцінки сталості для Європи та сусідніх країн). Інструмент буде знаходитись у вільному доступі і оцінюватиме екологічні, соціальні та техніко-економічні аспекти сталості сценаріїв та ланцюгів вартості з урахуванням конкретних економічних та неекономічних умов для виробництва біоенергії на ММЗ землях. Інструмент дозволить будь-якому стейкхолдеру у пошуку ММЗ земель в Європі на суб-національному рівні. Він надасть користувачеві деякі характеристики про ці землі, такі як агрономічні та кліматичні характеристики і, в результаті, який тип біомаси може бути посаджений на цих землях. Інструмент дозволить оцінити екологічні, соціальні та техніко-економічні аспекти сталості визначеного ланцюга вартості, якщо користувач введе необхідні дані, зазначені в інструменті.
  3. Розробка веб-платформи, що складатиметься з інструменту webGIS (інструмент STEN і GIS карт) та веб-сайту проекту, де буде розміщена інформація про проект. Платформа буде основним джерелом інформації та корисного сервісу з цієї теми для зацікавлених сторін, оскільки всі існуючі дані можна буде завантажити безкоштовно. Крім того, платформа буде інтерактивною, оскільки там буде сторінка довідкової служби, де користувач зможе задавати питання експертам проекту BIOPLAT-EU.
  4. Мобілізація та залучення зацікавлених сторін. Для підтримки створення біоенергетичних ланцюгів доданої вартості важливо інформувати зацікавлені сторони (фермерів, державних і приватних землевласників, біоенергетичні підприємства, місцеві органи влади, інвесторів та ін.) про можливість використання ММЗ земель для сталого виробництва енергії з біомаси, а також збирати всіх гравців ринку для обговорення реальних потреб при розробці проектів сталої біоенергетики на цих землях. За допомогою інструментів, розроблених у BIOPLAT-EU, та демонструючи їх використання на конкретних прикладах, проект матиме ґрунтовну базу, яка буде передана зацікавленим сторонам під час робочих груп і семінарів, для заохочення їх почати власні проекти.
  5. Комунікація з владою щодо усунення законодавчих чи політичних бар’єрів. Окрім участі у заходах з іншими зацікавленими сторонами, важливим завданням є безпосереднє спілкування з місцевими та регіональними органами влади, оскільки вони приймають рішення, які часто мають вирішальне значення для подальшого розвитку біоенергетичних ланцюгів доданої вартості. Це буде досягнуто шляхом представлення та обговорення діяльності та результатів проекту місцевим та регіональним органам влади під час їх звичайних зустрічей. 
  6. Надання технічної підтримки зацікавленим сторонам щодо аспектів, пов’язаних із виробництвом та переробкою біомаси, доступу до ринку, управлінням та залученням фінансування тощо. Інші бар’єри, що можуть перешкоджати впровадженню біоенергетичних проектів включають з одного боку попит на біоенергетичну сировину (тобто наявність ринку чи підприємств, які купують біомасу для виробництва енергії), а з іншого боку інвестиції, необхідні для реалізації проекту. Тому, однією з цілей проекту буде зв’язати виробників та переробників біомаси з інвесторами та надавати рекомендації щодо того, як зробити їх проекти економічно вигідними.

Партнери Проекту: (Coordinator) WIP-Renewable Energies (WIP) Wirtschaft & Infrastruktur GmbH & Co Planungs KG; Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO); Geonardo Environmental Technologies Ltd (GEO); Joanneum Research Forschungsgesellschaft MbH (JR); Forschungsinstitut für Bergbaufolgelandschaften e.V. (FIB); Consiglio per la Ricerca in Agricoltura e l’Analisi dell’Economia Agraria (CREA); ТОВ “Науково-технічний центр “Біомаса”(SECB); Universidad de Castilla La Mancha (UCLM); Center for Promotion of Clean and Efficient Energy in Roumania (ENERO); European Landowners Organization (ELO); 1to3 Capital (1to3); Neste Corporation (NESTE).

Додаткову інформацію про проект BIOPLAT-EU Ви можете знайти на офіційному сайті проекту BIOPLAT-EU.

Контактна особа від НТЦ “Біомаса”: Олександра Трибой (tryboi@biomass.kiev.ua)

Даний проект отримав фінансування від програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» за грантовою угодою №818083.   Автори публікації відповідальні за її зміст. Представлена інформація може не збігатися з позицією Європейського Союзу. Європейська Комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, представленої на даному сайті.