Воркшоп “Розвиток біоенергетичного бізнесу та інвестицій в Україні”, 22 листопада, Київ
Дата: 22 листопада 2018 р. (четвер), 9:00 – 17:00
Організатори заходу: Голландський консорціум “Partners in Business Biobased Energy Ukraine” (PIB), Посольство Королівства Нідерландів в Україні, Держенергоефективності України та Біоенергетична асоціація України.
Мета: Обмін досвідом для розробки прибуткових проектів для компаній членів консорціуму PIB та потенційних партнерів з України через прискорений курс для розробки прибуткових бізнес-проектів та приклади компаній членів консорціуму “Partners in Business”, що демонструють можливості їх технологій.
Проект “Голландські партнери для міжнародного бізнесу”, присвячений питанням розвитку біоенергетики в Україні, співпрацює з компаніями та науковими інститутами, представляючи потенціал технологій та знань Нідерландів на підтримку енергетичної незалежності України. В рамках співпраці були виконані техніко-економічні обґрунтування, проводився обмін ідеями щодо потенційних проектів, які в подальшому були втілені у планах, проектних пропозиціях та перших проектах. Докладніше: www.biobased-ukraine.nl
Біоенергетичні проекти повинні бути прибутковими. Це означає, що ці проекти мають гарантувати наявність сировини прийнятної якості та вартості, виробництво кінцевого продукту (теплова енергія, електроенергія, біопалива тощо) і, що не менш важливо, застосовувати надійні економічно ефективні технології конверсії.
Розробка прибуткових проектів вимагає майстерності, творчості та наполегливості від їх розробників. У Воркшоп включено прискорений курс із розробки прибуткових бізнес-проектів, а також приклади від компаній членів консорціуму PIB для демонстрації потенціалу їх технологій.
Теми Воркшопу:
- Проекти з виробництва теплової енергії
> Для підвищення енергетичної незалежності України Уряд прийняв закон на підтримку виробництва теплової енергії з відновлюваних джерел, і проекти із використанням біомаси у централізованому теплопостачанні можуть найкращим чином використати цю підтримку. - Проекти з виробництва електроенергії.
> “Зелений” тариф на електроенергію з відновлюваних джерел, який встановлюється НКРЕКП, створює передумови для прибутковості проектів із виробництва електроенергії з біомаси. - Проекти з виробництва біопалив
> Враховуючи майбутні зобов’язання щодо необхідної частки біодизелю і біоетанолу в моторних паливах, Україна шукає інвестиції у місцеве виробництво біопалива та зацікавлена в залученні іноземних інвесторів. - Проекти із виробництва біомаси з ланцюгами доданої вартості
> Сприяння збору порубкових залишків з лісів та пожнивних решток з полів, вирощування енергокультур, а також переробка біомаси у проміжні продукти, такі як пелети, торефіковані пелети або піропаливо, має вирішальне значення для створення ринку біомасових продуктів.
Програма Воркшопу включатиме:
1. Прискорений курс для розробки прибуткових бізнес-проектів
2. Ринкові інструменти підтримки
3. Фінансування біоенергетичних проектів
4. Презентація реалізованих проектів
5. Метчмейкінг та розробка проектних пропозицій
6. Розгляд пропозицій фінансистами
7. Підведення підсумків. Завершення
Цільова аудиторія: компанії, що планують впровадження біоенергетичного об’єкту та зацікавлені ознайомитись із голландськими технологіями та можливостями фінансування.