Біоенергетика та агропереробка — UABIO на конференції від Мінагро!
Сьогодні, 19 травня у готелі Radisson Blu, відбулася офлайн-подія, зосереджена на масштабуванні агропереробки в Україні задля зростання доданої вартості.
Конференція, організована Міністерством аграрної політики та продовольства України, об’єднала представників різних українських асоціацій та спілок. UABIO на події представив голова правління Асоціації Георгій Гелетуха.


Відкрили подію:
Віталій Коваль, Міністр аграрної політики та продовольства України: “Дякую тим, хто вже працює в агропереробці та бажаю натхнення для тих, хто прагне цим займатися. Завдання Міністерства разом із асоціями — масштабувати попит на нашу продукцію в світі. Надія на те, що саме агропереробка дасть поштовх, є!”
Сергій Наумов, голова правління Ощадбанку: “Якщо ми говоримо про приріст — це про фінансування. Ощадбанк фінансує як невеликі ферми, так і великі корпорації”.

Голова правління UABIO взяв участь у в першій панельній дискусії “Тенденції агропереробки в Україні: виклики та можливості”.
Тези про біоенергетику
Георгій Гелетуха, Голова правління, Біоенергетична асоціація України (UABIO): “Біометан відповідає одразу двом критеріям: експорт дорогої продукції та відсутність проблем логістики. До того ж, якби в Україні зараз було б, наприклад, 15 млрд кубометрів біометану — його увесь із задоволенням би купили. Ринок біометану інший — нині він дефіцитний. Сам сектор біоенергетики досить живучий та навіть під час війни продовжує зростання”.
Завантажити презентацію Георгія Гелетухи


Оксана Осьмачко, заступниця Міністра аграрної політики та продовольства України: “Розуміємо важливість біоенергетики для розвитку агропереробки. Створено окремий сектор для роботи в галузі біоенергетики. Це дуже перспективно, тому треба розробляти стратегію та працювати над цим разом з вами (UABIO)”.
Тарас Миколаєнко, Виконавчий директор Української асоціації виробників біоетанолу: “Ми нова галузь, але вже частково впливаємо на агропереробку в Україні. Нині в Україні працює 17 заводів, які виробляють 180 тис. тонн біоетанолу. Загалом це переробка 600 тис. тонн зерна та меляси. Нині в основі біоетанольної галузі лежать саме цукровики. Біоетанол наростив експорт із 2016 року у 63 рази, що становить близько 90 млн євро”.


Яна Кавушевська, Голова правління Національної асоціації цукровиків України “Укрцукор”: “Ми, цукровики, допомагаємо виробляти біоетанол. Загалом зараз для цукру є багато шляхів використання. Так, жом цукрового буряку може бути використаний для виробництва біогазу, а меляса — біоетанолу. Додатково отримуємо дигестат. Також отримуємо СО2, який може бути використаний у теплицях”.
Дякуємо Міністерству аграрної політики та продовольства України за організацію такої корисної й цікавої дискусії. Раді за щораз більший інтерес до сектору біоенергетики з боку Мінагро. Переконані, що як виробництво біоетанолу, так і біогазу — важливий компонент для масштабування агропереробки в Україні.
До зустрічі на наступних подіях!