Онлайн-конференція «Національний виклик: деградація ґрунтів, чи відновлення їх родючості»
Дата: 10 грудня 2020 року
Час: 10:00–13:30
Участь у семінарі безкоштовна. Для участі у події необхідно зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/fHVwvbKTCWXKtJg29. На email, вказаний під час реєстрації, прийде лист із посиланням для приєднання до онлайн-семінару.
Спільна платформа для бізнесу, науки, держави до Всесвітнього дня ґрунтів
Завдяки великому ресурсному потенціалу природної родючості чорноземів Україна займає провідні позиції у світовому агроекспорті. Проте стан ґрунтів потребує покращення, а відновлення їх родючості – державницького підходу. Адже протягом останніх років домінувала незбалансована дефіцитна система землеробства.
Майбутній стан ґрунтів України, як і продовольча безпека та експортний потенціал – це національний виклик. Тільки в межах «сталого партнерства» можна запровадити стале сільське господарство.
Європейський Союз взяв новий курс на «озеленення» економіки, анонсувавши реалізацію нової угоди European Green Deal. Мета Єврокомісіі дуже амбітна: до 2050 року зробити європейський континент кліматично неийтральним. Green Deal — це не лише про енергетику та екологію. У сільському господарстві йдеться про розширення органічного землекористування, подальше просування стратегії «від ферми до виделки», скорочення пестицидного та мінерального навантаження на 50% та прагнення до вживання якомога більш здорової їжі.
Україна разом з усією Європою готова дбати про довкілля. Ми за стале партнерство разом з усім світом та протидію змінам клімату. Важливо, що український бізнес готовий дбати про наші українські грунти. Тому дуже конкретним наступним кроком буде розробка та затвердження Національної програми України з відновлення родючості ґрунтів.
Організатори онлайн-конференції наголошують на необхідності розробки та затвердження Національної програми України з відновлення родючості ґрунтів, а також запрошують учасників та всіх зацікавлених осіб до спільної роботи.
Цільова аудиторія: представники агрокомпаній, наукових установ, приватних компаній та органів влади, фермери, а також інші зацікавлені організації та експерти.
Організатори: ГC Global 100RE UA, ГС «Органічна Україна», Міжнародний інститут менеджменту, Агроіндустріальний холдинг МХП, Біоенергетична асоціація України, ГС «Об’єднана асоціація фермерів України», Компанія «БТУ-Центр».
У програмі:
- Поточний стан ґрунтів в України;
- Досвід агробізнесу з використання органічних добрив;
- Європейський досвід використання органічних добрив після біогазового виробництва;
- Інноваційні підходи до агрохімічного обстеження ґрунтів та точного землеробства;
- Презентація інноваційних біопрепаратів для рослинництва;
- Роль біоенергетики у відновленні родючості ґрунтів;
- Необхідність розробки Національної програми з відновлення родючості ґрунтів.
Приєднуйтеся до Події у Facebook
Програма онлайн-конференції
5 грудня 2002 року учасники Міжнародного конгресу ґрунтознавців (International Union of Soil Sciences) ініціювали запровадження Всесвітнього Дня ґрунту (World Soil Day). Метою схвалення Всесвітнього Дня ґрунту Радою ФАО є привернення уваги до важливості ґрунтів у якості одного з найважливіших компонентів продовольчої безпеки та здоров’я екосистем, а також життєво важливого джерела для благополуччя людей. Всесвітній День ґрунту (WSD) є традиційним щорічним заходом Організації Об’єднаних Націй, що проводиться з метою привернення уваги до важливості ґрунтів і сприяння сталому використанню ґрунтових ресурсів. Цьогорічна кампанія проходить під гаслом «Підтримуйте ґрунт живим, захищайте біорізноманіття ґрунту».