Зміни Директиви RED II – нові вимоги до сталості біомаси
Актуальні пропозиції Європейської Комісії щодо зміни Директиви RED II, які передбачають нові вимоги до сталості біомаси.
Чим саме зумовлені зміни?
- обов’язковість цілі щодо досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року;
- ціль щодо скорочення викидів парникових газів до 2030 року – 55%.
Насамперед нововведення стосуються посилення цілей для ВДЕ, а також вимог до сталості використання лісової біомаси в ЄС.
Важливі зміни
Зокрема, ціль 32% ВДЕ у валовому кінцевому енергоспоживанні (ВКЕС) до 2030 року – пропонується збільшити до 40% у 2030 році.
Крім того, не будуть вважатися сталими біопалива з лісової біомаси, що виготовлені із сировини, отриманої із земель з високим біорізноманіттям, з високим запасом вуглецю, з торфовищ. Раніше ці вимоги поширювалися лише на с/г біомасу.
Паливо з біомаси також повинно відповідати критеріям сталості, якщо використовується на установках із встановленою тепловою потужністю 5 МВт і більше (тверда біомаса) та 2 МВт і більше (біогаз), а також на установках із виробництва газоподібного біопалива із середньою витратою біометану вище 200 нм3/год еквіваленту метану.
Критерії скорочення викидів ПГ для виробництва е/е, опалення/охолодження з палива з біомаси становлять не менше 70% до 31.12.2025, та 80% – з 01.01.2026, а поширити їх пропонується на всі установки, а не лише нові.
Завантажити порівняльні таблиці
Цей та багато інших матеріалів наших експертів доступні на платформі SAF. У наступному матеріалі розповімо про запроваджений принцип каскаду біомаси та на що він впливатиме.
Нагадаємо, що UABIO є партнером платформи сталого агробізнесу SAF від Європейського банку реконструкції та розвитку.