В Україні збільшено податок за викиди СO2 для установок, що використовують біомасу
З 01 січня 2019 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» №2628-VIII від 23 листопада 2018 року.
Згідно прийнятого Закону внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) в частині сплати податку за викиди двоокису вуглецю. Зокрема, ставку податку за викиди двоокису вуглецю стаціонарними джерелами підвищено з 0,41 грн. за тонну до 10 грн. за тонну, тобто збільшено у 24,4 рази. Cуб’єкти господарювання, що спалюють біомасу на стаціонарних джерелах забруднення, також є платниками податку за викиди двоокису вуглецю (згідно ст. 240 ПКУ).
Позиція Біоенергетичної асоціації України:
“Такий стан речей не відповідає світовій практиці, оскільки біомаса вважається СО2-нейтральним паливом, адже при її спалюванні двоокису вуглецю утворюється стільки, скільки було поглинуто рослинами під час росту”.
Довідково: У всіх країнах-членах ЄС податки на викиди двоокису вуглецю під час виробництва енергії з біомаси не застосовуються:
1. Згідно методологій механізму чистого розвитку Рамкової конвенції Організації Об’єднаних Націй про зміну клімату викиди двоокису вуглецю від спалювання біомаси не враховуються.
2. Згідно Керівних принципів національних інвентаризацій парникових газів, що є рекомендаціями IPCC (Міжурядова група експертів з питань змін клімату) викиди двоокису вуглецю від спалювання біомаси повідомляються як нульові в енергетичному секторі.