Георгій Гелетуха: Біометан і «зелений» водень
Біометан і «зелений» водень — бачимо, наскільки цікавою для вас є ця тема. Радимо ознайомитися з інтерв‘ю голови правління Біоенергетичної асоціації України Георгія Гелетухи для онлайн-медіа GreenDeal.
Основні ідеї
- Результати досліджень називають 20% максимально можливим вмістом водню у суміші з природним газом для транспортування наявними газопроводами.
- Водень дуже легкий газ і має щільність у понад 8 разів меншу, ніж біометан.
- Теплотворна здатність [МДж/м3] водню у 3,3 рази менша, ніж у біометану при атмосферному тиску і у 4,1 рази менша при тиску 60 бар. Відповідно під час транспортування 1 м3 водню з ним транспортуватиметься у 3,3-4,1 рази менше енергії, ніж під час транспортування 1 м3 біометану.
- Найбільш перспективним є виробництво «зеленого» водню у безпосередній близькості до його споживання з транспортуванням окремим воднепроводом.
- Також перспективним вважається метанація СО2 за допомогою зеленого водню.
Для цього потрібно:
- розмістити поряд установку виробництва зеленого водню і біометану;
- конвертувати зелений водень у біометан, провівши його реакцію з СО2, який виділяється під час виробництва біометану;
- у газопровід додатково до біометану від біометанового заводу закачувати синтетичний метан, у який було конвертовано зелений водень.
- На перших етапах розвитку біометанової галузі в Україні найбільш ймовірним сценарієм розвитку є експорт переважної кількості виробленого біометану в країни ЄС, де на нього вже сформувалися стійкий попит і преміальна ціна.
Джерело: Інтерв’ю “Георгій Гелетуха: Біометан і зелений водень: порівняємо основні відновлювані гази”: https://bit.ly/3AOKwWL.