Деревна біомаса — провідне джерело енергії в ЄС
Для платформи SAF ми підготували актуальний матеріал (це переклад статті від видання Bioenergy Europe) про розподіл видів біомаси за кінцевим використанням та значну роль деревини.
Гнучкість біоенергетики є її ключовою перевагою для енергетичного балансу Європи. Це єдине ВДЕ, завдяки якому можливо забезпечити сектори опалення та охолодження, виробництво електричної енергії та транспортного палива. Нині більшість біомаси, що використовується в Європі, — деревна. Однак, прогнозується, що збільшення використання сільськогосподарської біомаси та відходів сприятимуть масштабуванню сектора.
Деревна біомаса
З усіх видів біомаси, деревина завжди була найпоширенішою в Європі. За останні ж десятиліття спалювання біомаси перетворилося у безпечний та високотехнологічний процес. На ринку представлені автоматизовані котли з високою продуктивністю та мінімальними викидами в різному ціновому діапазоні.
Це один із факторів високого рівня споживання саме енергії з деревної біомаси домогосподарствами та комунальним сектором (27%). Також значний відсоток використання деревної тріски у промисловому секторі, в установках потужністю понад 1 МВт (22%). Менше використовується тріска в малих масштабах (14%). Крім того, споживання деревних гранул для побутових потреб також швидко зростає і становить 6% від загального споживання енергії з деревини в ЄС.
Чи загрожує біоенергетика лісам? Не втомлюємося повторювати, що ні. Тоді як в Африці та Південній Америці активно вирубували ліси протягом останніх трьох десятиліть, Європа — приклад успішного відродження екосистеми завдяки підходам сталого лісокористування.
Зміна площі лісів за десятиліттями та регіонами, 1990-2020 (млн га на рік)
У минулому європейські ліси зазнали значних втрат через неконтрольовані масові вирубування. Проте у 21 столітті підходи до лісового господарства кардинально змінилися. І вони дають результат, не завжди швидко помітний через тривалий цикл росту дерев (іноді понад 100 років). Однак динаміка загалом позитивна і свідчить, що за останні 30 років як площа лісів у Європі, так і кількість дерев у цих лісах постійно зростала.
Читайте повний матеріал з динамікою загальної площі та наявного запасу лісів на платформі SAF.
Нагадаємо, що UABIO є партнером платформи сталого агробізнесу SAF.
SAF – це комунікаційний майданчик, який об’єднує стейкхолдерів у галузі агробізнесу та спрямований на встановлення потужних зв’язків між гравцями ринку та запровадження сталих підходів у сільському господарстві. Для цієї платформи наша команда готує перевірену фахову інформацію щодо сектору біоенергетики.