У той час як ЄC прокладає свій шлях до досягнення кліматичних цілей 2040 року, Європейська біогазова асоціація (EBA) представила своє стратегічне бачення біогазу в створенні сталої, циркулярної та стійкої енергетичної системи.

Так, Європейська біогазова асоціація (EBA) в своїй новій дорожній карті закликає Європейську Комісію визнати стратегічну важливість біогазового сектору, встановивши обов’язкову ціль щодо сумарного виробництва біогазу та біометану в 100 млрд м3 до 2040 року.

Для платформи SAF член Експертної Ради UABIO Юрій Матвєєв підготував матеріал про нову дорожню карту ЕВА. UABIO, як повноправний член ЕВА, також закликає українські зацікавлені сторони приєднуватись до створення майбутньої європейської хартії біогазу та біометану.

Важливість

Біогаз і біометан — екологічно важливі та економічно доцільні ресурси, які пропонують гнучке виробництво енергії. Вони зміцнюють регіональну економіку, створюють нові робочі місця та зменшують залежність від іноземних енергоносіїв, добрив та поставок CO₂.

Сектор біогазу в Європі за останні роки демонструє вражаюче зростання, зі стабільним щорічним збільшенням на 20%. Наразі біогаз і біометан забезпечують 22 млрд м3 відновлюваного газу на європейському ринку (близько 7% споживання природного газу в ЄС у 2023 році).

Тому EBA рішуче виступає за те, щоб у законодавстві ЄС було офіційно закріплено цільовий показник комбінованого виробництва біогазу та біометану в обсязі 100 млрд м3 до 2040 року. Ця цифра базується на обґрунтованих оцінках доступності сталої сировини та стане трансформаційним кроком для розвитку зеленої енергетики Європи.

виробництва біогазу та біометану в обсязі 100 млрд м3 до 2040 року
Джерело: EBA. Переклад: UABIO.

Європейська хартія біогазу

Європейська хартія біогазу може містити наступні зобов’язання держав-членів:

  1. Національні зобов’язання щодо біогазу та біометану, які ілюструють конкретні плани дій щодо сталого впровадження з метою обґрунтування амбіцій держав-членів щодо використання відновлюваних газів як основи сталої, циркулярної та енергобезпечної Європи.
  2. Прискорення впровадження біогазових установок, спрощення процедури отримання дозволів на біогазові проєкти шляхом впровадження цифровізації, передового досвіду та скоординованих адміністративних процесів у всіх державах-членах для зменшення затримок та невизначеності.
  3. Удосконалення структури ринку: удосконалення схем підтримки та ринкових стимулів для забезпечення довгострокової прозорості інвестицій, а також інтеграції екологічних переваг та переваг циркулярної економіки, які забезпечує біогаз.
  4. Розвиток інфраструктури, сприяння інвестиціям для збільшення виробничих потужностей біогазу. включно з підключенням до мереж, модернізацією технологій та інфраструктури зберігання. Це забезпечує відповідність національним стратегіям у сфері енергетики та управління відходами.
  5. Сприяння внеску в циркулярну економіку: визнати та посилити роль біогазу у забезпеченні відновлюваної енергії, органічних добрив та біогенного CO₂, допомагаючи декарбонізувати важкодоступні сектори, відновлювати родючість ґрунтів та зменшувати залежність від CO₂, отриманого з викопного палива.
  6. Зміцнення стратегічної співпраці: зобов’язання проводити регулярний діалог та координацію з Європейською Комісією для узгодження зусиль, моніторингу прогресу та забезпечення ефективного впровадження цієї Хартії.

Читайте повний матеріал із детальнішою інформацією на платформі SAF. Також там ви зможете завантажити документ нової дорожньої карти від ЕВА.


Нагадаємо, що UABIO є партнером платформи сталого агробізнесу SAF.

SAF — це комунікаційний майданчик, який об’єднує стейкхолдерів у галузі агробізнесу та спрямований на встановлення потужних зв’язків між гравцями ринку та запровадження сталих підходів у сільському господарстві. Для цієї платформи наша команда готує перевірену фахову інформацію щодо сектору біоенергетики.