Економічні передумови виробництва та використання біометану при виробництві електричної/теплової енергії в Україні
Електроенергію, вироблену з біометану, вже сьогодні можливо подавати в мережу за «зеленим» тарифом 0,1239 €/кВт∙год (без ПДВ).
Втім, ідея збагачення біогазу до біометану полягає саме в можливості закачування його в мережу природного газу (ПГ).
Для створення умов використання біометану з мережі ПГ, при комбінованому виробництві електричної та теплової енергії, необхідно створити національний реєстр біометану з можливістю випуску сертифікатів походження на зразок європейських сертифікатів GoO (Guarantee of Origin). В перспективі, за наявності такого сертифікату, можлива віртуальна торгівля біометаном з країнами ЄС.
Після запровадження системи сертифікації біометану, в будь-якому місці, де є мережа ПГ та споживач тепла (наприклад, котельні, ТЕЦ), може бути підключена газова енергетична установка з наміром використовувати біометан.
Статтю підготував: Петро Кучерук – член експертної ради Біоенергетичної асоціації України, для платформи сталого агробізнесу SAF Україна.
Економічні передумови виробництва та використання біометану при виробництві електричної/теплової енергії в Україні. Петро Кучерук. Платформа сталого агробізнесу “SAF Україна”. 05 серпня 2019 р.Нагадаємо, що Біоенергетична Асоціація України з 2019 р. є партнером платформи сталого агробізнесу SAF Україна.