Механізми підтримки виробництва та споживання біометану
Розвиток виробництва біометану є результатом політичної волі та надійних, тривалих механізмів фінансової підтримки та інвестиційних субсидій, оскільки в сучасних ринкових умовах біометан не може конкурувати з природним газом. Багато європейських країн вже створили механізми підтримки біометану.
У різних країнах застосовуються різні механізми підтримки розвитку біометанових технологій. Ці механізми діють в різних точках ланцюга створення вартості біометану. Піонерами у цьому напрямку були Німеччина та Швеція. Німеччина активно використовувала з 2000 по 2014 рік стимулювання зеленим тарифом на електроенергію, вироблену з біогазу, додаткові бонуси за збагачення біогазу до якості природного газу та використання енергетичних культур (кукурудзяний силос). Швеція з самого початку стимулювала використання біометану в якості моторного палива. З цією метою використання біометану звільняється від податків на вуглець та енергію. В останні роки виробництво біометану активно розвивається у Франції, Італії, Данії, Великобританії та Нідерландах.
Національні схеми підтримки включають такі заходи, як фіксовані тарифи на вироблений біометан або електроенергію з нього (FIT), інвестиційну підтримку, системи квот або стимулюючу податкову політику. Крім фінансової підтримки, можливі стимулюючі заходи щодо ліцензування та правових аспектів для зменшення ризиків проекту.
Статтю підготував: Юрій Матвеєв – член експертної ради Біоенергетичної асоціації України, для платформи сталого агробізнесу SAF Україна.
Механізми підтримки виробництва та споживання біометану. Юрій Матвеєв. Платформа сталого агробізнесу “SAF Україна”. 15 липня 2019 р.