11 серпня у межах проєкту UABIO Fridays відбулася фахова дискусія на тему «Особливості експлуатації та обслуговування котлів типу «КАЛЬВІС» в об’єктах теплогенерації малої та середньої потужності» із досвідченим практиком, винахідником, Головою наглядової ради ТОВ «Волинь-Кальвіс» Анатолієм Понікарчуком.

Анатолій Понікарчук — Голова наглядової ради ТОВ «Волинь-Кальвіс», лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, голова Організації роботодавців м. Ковеля, а також Організації роботодавців підприємств машинобудівної та металообробної промисловості Волинської області.

Досвід експерта

Анатолій Понікарчук здобув освіту у  Львівському політехнічному інституті, де і розпочав трудову діяльність. Після завершення навчання працював інженером, а потім головним зварником на Ковельському заводі сільськогосподарських машин. У 1992 році обійняв посаду технічного директора ВАТ «Ковельсільмаш». Вже у 1997 році став генеральним директором – головою правління потужного підприємства та перебував на посаді 10 років.

З 2006 року безпосередньо брав участь у створенні спільного українсько-литовського підприємства «Волинь-Кальвіс» для виробництва продукції, що працює на біовідновлювальному паливі. Зараз ця компанія є одним із передових національних виробників котлів.

З 2008 року по 2022 рік Анатолій Понікарчук очолював ТОВ «Волинь – Кальвіс», на якому організував виробництво високоякісних енергоефективних побутових та промислових котлів. Саме тут у 2010 році було освоєно лінійку промислових котлів ретортного типу з механічною подачею потужністю до 1500 кВт. А з 2016 року крок за кроком освоєно випуск котлів моделі М1 потужністю до 2500 кВт. 

Анатолій Понікарчук представив ґрунтовну презентацію з практичними порадами та деталізацією обладнання, що виробляє «Волинь-Кальвіс», розповів про особливості технологій підприємства, а також переваги українських виробників.

Експерт розкрив такі теми (доступні презентації):

  • Конструкція та експлуатаційні можливості котлів «КАЛЬВІС» з ручним завантаженням палива.
  • Переваги котлів з механізованою подачею палива серії «КАЛЬВІС-М».
  • Перспективи впровадження та особливості експлуатації і монтажу котлів середньої потужності серії М1.
  • Переваги використання системи подачі палива складу «рухоме дно».

Онлайн-семінари UABIO Fridays відбуваються за підтримки Проєкту USAID «Економічна підтримка України».

Нагадуємо, ми запровадили формат “Один експерт — розгорнуті та чесні відповіді”. У цьому форматі UABIO Fridays ви не побачите 10 експертів з виступами по 10 хвилин та блоком запитань/відповідей на 15 хвилин. Тут ми зустрічаємося для плідної та фахової дискусії.


Дякуємо учасникам за цікаву дискусію!