Визначення передумов для впровадження проєктів енергетичного використання агробіомаси в Україні
6 липня 2021 року Біоенергетична асоціація України (БАУ), Національний науковий центр «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» (ННЦ «ІМЕСГ») Національної академії аграрних наук України та ГО «Генеруюча платформа Добробуд» провели онлайн-нараду «Визначення передумов для впровадження проєктів енергетичного використання агробіомаси в Україні» в рамках виконання Проєкту AgroBioHeat програми ЄС Горизонт 2020.
«Проєкт-криголам» ГО «Генеруюча платформа Добробуд» з впровадження системи опалення на агробіомасі комплексу офісних, складських і виробничих приміщень у м. Херсон було відібрано Проєктом AgroBioHeat для надання консультаційної допомоги. Під час зустрічі було визначено пріоритетні кроки для розширення сировинної бази «проєкту-криголаму».
Учасники наради обговорили перспективи вирощування енергетичних плантацій, заготівлі і використання післяжнивних решток та очерету для виробництва енергії.
БАУ та ННЦ «ІМЕСГ» співпрацюють у галузі біоенергетики згідно з договором про довгострокове науково-технічне співробітництво з метою підвищення ефективності процесів збирання незернової частини урожаю та впровадження сучасних технологій та технічних засобів для збирання побічної продукції зернових та олійних культур, вирощування і збирання енергетичних культур, виробництва й використання біопалив з аграрної біомаси.
Переглянувши відеозапис події та презентації спікерів нижче, ви можете ознайомитись з деталями обговорення актуалізованих питань.
Виступи та презентації спікерів:
- Дорожня карта розвитку біоенергетики в Україні до 2050 року і план дій до 2025 року. Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України.
- Проєкт AgroBioHeat. Приклади та перспективи енергетичного використання агробіомаси для громад. Тетяна Желєзна, координатор проєкту AgroBioHeat в Україні.
- Передумови створення автономних агроекосистем електрозабезпечення. Валентин Мироненко, головний науковий співробітник ННЦ «ІМЕСГ».
- Практичні аспекти реалізації біоенергетичних проєктів у Херсонській області. Оксана Прохорова, директор ГО «Генеруюча платформа Добробуд».
- Можливості для заготівлі та енергетичного використання аграрної біомаси. Семен Драгнєв, експерт БАУ.
- Перспективні технології заготівлі незернової частини врожаю для біоенергетики. Альвіан Кузьмич, cтарший науковий співробітник відділу перспективних технологій і технічних засобів для збирання, обробки та зберігання врожаю зернових і олійних культур ННЦ «ІМЕСГ».
- Розвиток вітчизняного технічного забезпечення для вирощування та збирання енергетичних культур. Андрій Борис, завідувач відділу автоматизації технологічних процесів і техніки в агропромисловому виробництві ННЦ «ІМЕСГ».
- Комбінований спосіб заготівлі міскантусу. Володимир Кузьменко, завідувач відділу біотехнічних систем у тваринництві та заготівлі кормів ННЦ «ІМЕСГ».