Раді повідомити, про новий проєкт «Біогазове партнерство: спільне створення шляху для стимулювання біогазових рішень у регіоні Балтійського моря», у який залучена наша команда. Він спрямований на розвиток мережі між шведськими, польськими та українськими академічними колами й приватним сектором. Фінансується Шведським інститутом.

Учасники стартової зустрічі проєкту BioPart

Основна мета проєкту полягає у створенні нових знань та практик, які сприятимуть широкому запровадженню біогазових рішень, включно з виробництвом біометану. Це шлях до заміни природного газу в регіоні Балтійського моря та валоризації дигестату із використанням як біодобрива. Цей цінний ресурс сприятиме відновленню ґрунту, особливо в післявоєнний період.

У межах проєкту BioPart вже відбулася перша зустріч учасників у Польщі, а також продуктивний воркшоп. Ділимося деталями та підсумками цих подій.

Стартова зустріч

Стартова зустріч відбулася 21 листопада 2024 року в Польській організації з біометану у Варшаві. Подія зібрала ключових партнерів (для узгодження цілей, ролей, відповідальності та наступних кроків) з:

Підсумки зустрічі:

  • Чіткий набір цілей: визначили цілі проєкту та важливі результати — кожен партнер розуміє ті показники, яких важливо досягти.
  • Ролі та обов’язки: визначили конкретні завдання та внески кожного партнера для подальшої співпраці.
  • Хронологія: встановили основні етапи та кінцеві терміни виконання проєкту.
  • План управління ризиками: визначили потенційні ризики та розробили стратегії для їх усунення. Це гарантує, що ми залишаємось на правильному шляху протягом усього проєкту.
  • Відкриті канали зв’язку: обговорили важливість прозорості та домовилися про регулярні перевірки, щоб мати злагоджену комунікацію.

Перший воркшоп проєкту

Подія відбулася 22 листопада 2024 року у Варшаві. До заходу долучилося близько 30 учасників з наукових кіл, неурядових організацій, різних зацікавлених сторін, компаній біогазового сектору, муніципалітетів. Воркшоп був присвячений дослідженню національного потенціалу виробництва біогазу та біометану в країнах-партнерах — Швеції, Польщі та Україні.

Головна мета — виявити можливості для співпраці між країнами та прокласти шлях для розширення біогазових рішень у регіоні Балтійського моря.

Презентації доповідачів надали цінну інформацію про наявний і майбутній потенціал виробництва біогазу та біометану в кожній країні.

Учасники налагодили співпрацю та продуктивну взаємодію, розширивши знання та навички щодо того, як розширити впровадження біогазових рішень для реалізації наявного національного потенціалу.

Раді бути доручені до проєкту та чекаємо більше плідних дискусій на нашому наступному семінарі. Про хід проєкту розповідатимемо у подальшому. Стежте за нашими оновленнями.