Проєкт “Когенераційна установка для виробництва електроенергії та тепла з біогазу на біометановому заводі”, реалізований компанією Vitagro Energy, — серед найкращих проєктів зеленої трансформації 2025 року у сфері біоенергетики!

Це перший із чотирьох проєктів, які перемогли в категорії біоенергетики. Про наступні з них ми розповімо згодом.

Когенерація на біометановому заводі — проєкт-переможець 100 gREen AWARD-2025

Про проєкт КГУ

Мета — зменшення витрат на електричну енергію та зниження викидів СО2.

Аналіз роботи біометанового заводу показав, що потужність його споживання електроенергії становить у середньому 300-320 кВт. Електроенергію компанія купляла в електропостачальника за ринковим тарифом (перший клас напруги). Нині це 21 млн грн витрат на електроенергію на рік.

Компанія порахувала, що встановивши когенераційну установку, яка буде працювати на біогазі, вона зможе зменшити витрати на закупівлю електроенергії та знизити викиди СО2.

Додатковим бонусом стала можливість відбирати теплову енергію, яка потрібна для обігріву ферментаторів. При цьому, ККД когенераційної установки буде максимальним. Ще одним ефектом реалізації такого проєкту стало зменшення викидів СО2, оскільки електроенергія з мережі була заміщена на е/е, яка вироблена з ВДЕ.

Основні деталі проєкту

Проєкт запущено в експлуатацію 1 листопада 2025 року. Перші дні роботи продемонстрували правильність рішення, оскільки почалися обмеження електроенергії й робота КГУ дозволила працювати заводу з використанням власних енергоресурсів.

Характеристики:

  • Потужність КГУ — 400 кВт;
  • Річне заміщення електроенерії з мережі — 2,6 млн кВт•годин;
  • Річне скорочення викидів СО2 — понад 1000 тонн;

Фінанси:


Відбір здійснювався Правлінням Global 100 RE Ukraine — представниками профільних асоціацій зеленої енергетики, зокрема Біоенергетичної асоціації України. У кожній категорії було визначено найкращі реалізовані проєкти, а нагороду отримають усі команди, які стояли за його впровадженням. 100 gREen AWARD-2025 — це визнання тих, хто реально змінює енергетику України.