ТЕЦ на біомасі у Миколаєві
Перше та поки що єдине енергонезалежне підприємство, яке об’єднує олійноекстракційний завод та енергогенеруючий комплекс на 5 МВт працює зараз на півдні України. Для реконструйованих в свій час під тверде паливо газових котлів ТЕЦ було знайдено оптимальний режим, який би окремо підходив для різних типів біомаси.
Мазут і газ у парових котлах зараз заміщують сільськогосподарські і лісові відходи: лушпиння соняшникового насіння, очерет, тріски, лоза. Енергетичної біосировини миколаївський комплекс має вдосталь. Лушпинням забезпечує олійноекстракційний завод, потужність якого сягає 600 тонн на добу, деревиною – лісгоспи. До речі, підприємство має переробний цех, продуктивністю 15 тонн на годину, де подрібнюють будь-які види дерев. У майбутньому комплекс планує в якості палива використовувати і побутові відходи.
Зараз 10% виробленої на ТЕЦ електроенергії споживає підприємство, 90% – йде на продаж за зеленим тарифом. На даний момент миколаївський комплекс забезпечує світлом три мікрорайони Миколаєва: Тернівку, Північний та Соляні. Як результат, міні-теплоелектростанція на біопаливі заощаджує 5% природного газу, який спалюється, щоб зігріти обласний центр. Окрім електричної енергії, генеруючий комплекс виробляє пару для опалення, що дозволило миколаївському підприємству не тільки відмовитись від підведення газових і тепломереж, а й подумати про забезпечення теплом цілого мікрорайону.
У будівництво та обладнання ТЕЦ було інвестовано понад 10 млн доларів. За підрахунками спеціалістів, енергоефективний проект окупиться за три роки.За подібними міні-станціями – майбутнє. Такі генеруючі комплекси особливо актуальні для сільськогосподарських районів, які мають великі обсяги відходів сільськогосподарської та лісової промисловості, побутових відходів. До того ж подібні об’єкти не тільки забезпечуватимуть промисловість та населення тепловою та електричною енергією, а й створять нові робочі місця.
За матеріалами www.ecotown.com.ua