У 2014 році населенням, бюджетними організаціями та ТКЕ зменшено споживання газу з 26 млрд. куб. м до 22,9 млрд. куб. м.
Досягненню такого результату сприяла реалізація низки розроблених Держенергоефективності механізмів стимулювання заміщення газу альтернативними видами палива. Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час виступу на відкритому засіданні Біоенергетичної асоціації України “Проблеми теплогенерації на біомасі в Україні та шляхи їх подолання”.
“Перш за все, на такий результат вплинуло прийняття рішень Уряду, що спрямовані на тарифне стимулювання виробництва тепла “не з газу” (постанови КМУ від 09.07.14 р. № 293 та від 10.09.14 р. № 453). І в поточному році вже передбачено 500 млн. грн. на компенсацію різниці між економічно обґрунтованим тарифом на виробництво тепла з будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу) і збитковим тарифом на виробництво теплової енергії на таких же теплогенеруючих установках для потреб населення”, – поінформував учасників засідання Сергій Савчук.
Крім того, за його словами, успішно функціонує механізм відшкодування 20 % суми кредиту для населення на придбання “негазових” котлів. Сьогодні вже більше 1600 домогосподарств взяли участь у цій програмі, а загальна сума виданих кредитів склала більше 28 млн. грн. Також затверджено Дорожню карту заходів щодо скорочення обсягу споживання природного газу на період до 2017 року.
“В основному, всі розроблені механізми стимулювання заміщення газу спрямовані на такі сектори, як населення, бюджетні організації та підприємства комунальної теплоенергетики. У 2014 році в цих трьох сегментах відбулося суттєве скорочення споживання блакитного палива з 26 млрд. куб. м. до 22,9 млрд. куб.м.”, наголосив Голова Держенергоефективності.
За матеріалами веб-сайту Держенергоефективності.