Пропозиції UABIO до Концепції «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року. Лист 480
Публікуємо спільну позицію членів UABIO у листі до Міністра енергетики та захисту довкілля України Олексія Оржеля та заступника Міністра енергетики та захисту довкілля України Сергія Масліченка.
Україна вперше офіційно представила концепцію «зеленого» енергетичного переходу із розширеним горизонтом планування до 2070 року.
Текст Концепції
Презентація Концепції
Що пропонує UABIO?
- Переглянути доцільність використання у секторі електрогенерації 20-25% нових АЕС на основі технології малих модульних ядерних реакторів — це дорого.
- Додати високоманеврені газові потужності на природному газі та на біометані до переліку технологій балансування енергосистеми із високою часткою ВДЕ.
- Додати біометан до переліку відновлювальних газів на рівні з воднем, також визначити, що обидва гази будуть використовуватися у всіх секторах енергетики – електрогенерації, теплогенерації та на транспорті.
- Симетрично вказати використання котлів на біомасі у системах централізованого теплопостачання, крім когенерації і тригенерації на біомасі.
- Більш широко поглянути на технології виробництва теплової енергії, а саме, додати до переліку ті, що вже використовуються в ефективних системах теплопостачання: котли на біомасі, теплоутилізатори, скидне тепло, виробництво теплової та електричної енергії з твердих побутових відходів (ТПВ), сонячні колектори. Тому що роль електрифікації в теплопостачанні переоцінена.
- Зробити більш чіткий розподіл видів генерації окремо для трьох основних підсекторів споживання тепла: індивідуального опалення, централізованого опалення, промисловості.
Відміна будь-яких субсидій на викопне паливо та енергію з нього; Запровадження вуглецевого податку чи аналогічного енергетичного податку на викопні палива.
UABIO рекомендує включити в Концепцію:
Позиція UABIO підготовлена, обговорена та узгоджена членами UABIO, які генерують понад 50% всієї енергії з біомаси та біогазу в Україні.