Георгій Гелетуха: Коли ми купуємо імпортний газ, наші гроші працюють в інших країнах, — коли ми купуємо біомасу, то гроші залишаємо тут
Інтерв’ю голови правління UABIO Георгія Гелетухи для порталу Энергореформа щодо головних питань та викликів у секторі «зеленої» енергетики та, зокрема, біоенергетики.
- Чому гроші від зниження зеленого тарифу інвесторам на побудову балансуючих і накопичувальних потужностей?
- Якою має бути квота для біоенергетики на зелених аукціонах?
- Як коронавірус впливає на розвиток біоенергетики?
- Чому державна підтримка вирощування енергокультур — необхідність?
- Чи можуть конкурувати біомасові котельні з газовими в системі централізованого постачання?
- На які показники вийде біоенергетика до кінця року?
Відповіді на усі запитання читайте на сайті.
Декілька принципових тез:
“Гігантські лісові пожежі, рекордне забруднення повітря шкідливими речовинами, пилові бурі, ерозія ґрунтів, опустелювання, засуха, нетипово низькій рівень води в річках і озерах, висихання лісів, все, що ми спостерігаємо в цьому році, неправильно оцінювати лише як техногенні катастрофи чи несприятливі погодні умови. Це результат процесів глобального потепління, і це планета Земля дає нам чергового «штурханця», спонукаючи до змін.”
Ми бачимо глобальний вихід з цих проблем у переході до 100% відновлюваної енергетики, з яких близько половини займатиме біоенергетика.
Георгій Гелетуха
“Якщо подивитись на всі відновлювані джерела енергії: сонце, вітер, біоенергетика, гідроенергетика, де найбільше робочих місць? Більше всього в біоенергетиці. Це зрозуміло, тому що будь-яка котельня вимагає мінімум двох операторів на зміну. Більш того, хтось має підвозити це паливо, хтось має його заготовляти, плюс інженерна складова. Якщо всі ці робочі місця порахувати, то виходить дуже перспективно.”
“Якщо керуватися Енергетичною стратегією до 2035 року, якою передбачено 40% відновлюваного тепла до того часу, то для досягнення планових показників у виробництві цього тепла могло б бути створено до 100 тисяч робочих місць. При розрахунках ми виходили з того, що 90% цього тепла забезпечувала б саме біомаса, 10% – інші види зеленої генерації. Так воно в усьому світі.”
Інтерв’ю підготувала журналістка ресурсу Ніна Яворська.