Новини членів UABIO: технологія газифікації біомаси Кліар Енерджі у Чернігові
Чому це ефективно і хто це використовує?
Чернігівська когенераційна станція потужністю 500 кВт електричних працює на біогазі, що генерується з деревної тріски. Супутнім продуктом генерації також є теплова енергія, що в загальному підсумку становить до 800 кВт тепла на 1 год. Вироблена електроенергія відпускається в мережу за «зеленим» тарифом, а теплова — за тарифом, що на 25% нижчий від наявних в регіоні (м. Чернігів) — такий тариф отримано вперше.
Успішний пілотний проєкт компанії Кліaр Енерджі, яка у цьому році долучилася до команди UABIO.
Як це працює?
Розроблена і запроваджена технологія газифікації біомаси.
У чому особливість міні-ТЕЦ?
Технологія газифікації забезпечує збільшення електричного ККД такої ТЕЦ до 25% та гарантує роботу щонайменше 7600 робочих годин на рік.
Робота однієї електрогенераторної станції заміщує використання природного газу в об’ємах до 2 млн м3/рік.
Муніципалітет за рахунок низького тарифу може забезпечувати місто (Чернігів) гарячим водопостачанням в літній період та постачати тепло в опалювальний період за нижчими тарифами.
Повністю автоматизований процес, відповідно мінімізація людського фактору під час генерації енергії.
Залежно від потреб у тепловій енергії та електроенергії, станцію можна комплектувати додатковими установками. Таким чином, кожна окрема установка може генерувати енергію разом (одночасно) або самостійно, що забезпечує максимальну гнучкість та незалежність роботи установок. У порівнянні з енергією, виробленою з викопного палива, когенерація біомаси забезпечує додану вартість локальної та економічно ефективної «енергії з біомаси».
Що це за технологія газифікації біомаси, і які її переваги?
Опис процесу:
Відбувається газифікація деревної тріски в газогенераторній установці з отриманням деревного біогазу та подальшим його спалюванням в двигуні внутрішнього згорання.
Деревний біогаз або синтез-газ – продукт газифікації біомаси, який можна використовувати як паливо для печей і двигунів внутрішнього згорання замість інших видів палива. Тут використовується як паливо для двигуна внутрішнього згорання (ДВЗ).
Переваги технології газифікації:
- Низький рівень викидів.
- Екологічно чиста технологія без шкідливих відходів.
- Безпечні для навколишнього середовища побічні продукти.
- Джерело отримання альтернативного палива.
Вимоги до деревного палива (тріски):
- Вміст води <13%.
- Максимальний вміст мілких фракцій (розмір зерна <4 мм) 30%.
- Уникнення домішок (метали, каміння або земля).
З 2015 року Кліар Енерджі запроваджує проєкти з відновлюваних джерел енергії та поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ).
Наразі у портфелі компанії:
- 18 проєктів у різних регіонах України загальною електричною потужністю 20,112 МВт. Щорічне виробництво електроенергії складає понад 80 млн кВт·год. Дивіться карту.
- 14 проєктів з електрогенерації на альтернативних видах палива загальною електричною потужністю 15,2 МВт.
- 12 проєктів збирання та енергетичного використання біогазу з полігонів ТПВ сумарною потужністю 10,7 МВт електричних.
- ТЕС на біомасі (паровий цикл – 4 МВт електричних).
- міні-ТЕЦ на біомасі за технологію термохімічної газифікації (0,5 МВт електричних + 0,8 МВт теплових), про яку ми вам розповіли.