Біоенергетика — основне джерело відновлюваної енергії в ЄС
Незважаючи на амбітні плани Європейського Союзу щодо декарбонізації та досягнення кліматичної нейтральності у 2050 році, європейська економіка та енергетична система все ще залежні від імпортних викопних палив. Саме тому розвиток ВДЕ — першочергове завдання.
Біоенергетика становить майже 60% загальноєвропейського споживання відновлюваної енергії
Bioenergy Europe
Беззаперечна перевага біоенергетики — використання біомаси, яка є місцевим паливом (імпорт становить менше 5%). Відповідно відмова від імпорту викопного палива посилює енергетичну безпеку ЄС.
Якщо ЄС прагне досягти кліматичної нейтральності до 2050 року, потрібно більш активно запроваджувати відновлювані джерела енергії, особливо в секторах транспорту та тепло- і холодопостачання.
Крім того, біоенергетика створює найбільшу кількість робочих місць серед усіх відновлюваних джерел енергії. На сьогодні показник зайнятості ЄС — понад 700 000 робочих місць.
Біоенергетика також сприяє декарбонізації інших секторів: комерційного та промислового.
Головні меседжі Bioenergy Europe:
- Використання біомаси повністю унормоване, що дає можливість запроваджувати сталі рішення для декарбонізації енергетичної системи до 2050 року.
- Декарбонізація сектору опалення та охолодження відбувається дуже повільно. Саме його розвиток має бути пріоритетом на всіх рівнях влади в ЄС. Починати роботу потрібно зі зменшення субсидії на викопні палива та запровадження податку на викиди CO2.
- Біоенергетика має значний потенціал для економічного зростання, зокрема створення робочих місць.
- Завдяки біоенергетиці вдалося скоротити близько 7% викидів парникових газів в ЄС у 2017 році. Така тенденція має зберігатися для досягнення повної декарбонізації у 2050 році.
Джерело: звіт “Bioenergy Europe Statistical report 2019: Bioenergy Landscape” від Bioenergy Europe, 2019 рік (англійською)
Нагадаємо, що Біоенергетична асоціація України є повноправним членом Bioenergy Europe.