Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» № 810-IX  на законодавчому рівні закріпив положення Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики в Україні. 

У цілому UABIO підтримує підписання Меморандуму та ухвалений закон, проте певні положення негативно вплинуть на розвиток біоенергетики. Щодо негативних наслідків, які спричинить така редакція Закону Біоенергетична асоціація України звернулася до Голови Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса.

Що саме потребує змін?

Пункт 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону передбачає, що «зелений» тариф для суб’єктів господарювання, які виробляють або мають намір виробляти електричну енергію з біомаси та/або біогазу на об’єктах електроенергетики або чергах їх будівництва, встановлюється винятково на електричну енергію, вироблену об’єктами, що введені в експлуатацію такими суб’єктами до 1 січня 2023 року. Таким чином, якщо об’єкт електроенергетики на біомасі/біогазі вводиться в експлуатацію 1 січня 2023 року і пізніше,  суб’єкт господарювання, що його експлуатує не матиме права на «зелений» тариф. 

 Певні положення Закону № 810-IX є колізійними та обмежують права виробників електроенергії з біомаси/біогазу.

UABIO

Це положення є колізійним і суперечить іншим нормам, зокрема ч. 2 статті 9-1 Закону України «Про альтернативні джерела енергії», яка передбачає, що об’єкти електроенергетики на біомасі/біогазі, що введені в експлуатацію до та після 1 січня 2020 року, мають право отримати «зелений» тариф, незважаючи на можливість добровільної участі в аукціонах для отримання державної підтримки. 

Ознайомитися із  Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» № 810-IX.


Копію листа надіслано т.в.о. Міністра енергетики України Ользі Буславець, а також т.в.о. Голови Держенергоефективності, першому заступнику Голови Держенергоефективності Костянтину Гурі.


Позиція UABIO підготовлена, обговорена та узгоджена членами UABIO, які генерують понад 50% всієї енергії з біомаси та біогазу в Україні.