Розвиток біоенергетики у європейських містах
Часто ми говоримо про біоенергетику як рішення для населених пунктів і регіонів з поганою інфраструктурою. Проте хочемо поговорити про біоенергетику як високотехнологічний сектор у великих та розвинених європейських містах. Тут рішення будувати ТЕЦ на біомасі базувалося не на відсутності інших варіантів, а на розумінні, що біоенергетика є найбільш вигідним та перспективним рішенням. Міста, для яких 100% ВДЕ – близька перспектива.
Стокгольм
- Населення: 2,3 млн.
- Біомаса: 80% тепла; 20% транспорту.
- Плани до 2030 року – 100% всієї енергії з ВДЕ.
Värtan CHP Urban Design – 130 МВтел+280 МВтт – одна з найбільших в світі ТЕЦ на біомасі, розташована в центрі міста і є прекрасним зразком сучасної урбаністики.
Вільнюс
- Населення: 550 000.
- Біомаса: 85% тепла; 25% електрики.
- Плани до 2040 – 100% ВДЕ у теплі.
Vilnius CHP – 100 МВтел+240 МВтт – найбільша ТЕЦ на біомасі у Східній Європі. Досвід Литви є найбільш адаптивним для України. Тривалий час місто на понад 50% залежало від природного газу. На державному рівні було ухвалене рішення про перехід на біомасу. У результаті була збудована ця ТЕЦ.
Копенгаген
- Населення: 1,4 млн.
- Біомаса: 90% в теплі; 20% в транспорті; 98% житлового фонду підключено до ЦТ (+приватний сектор).
- Плани до 2040 – 100% всієї енергії з ВДЕ.
Система ЦТ – повністю конкурентна. У місті декілька великих ТЕЦ на біомасі, загальна теплова потужність 1,3 ГВт: Avedøre Coal to biomass conversion, Amager Bakke Wte. Наприклад, дах Amager Bakke Wte є частиною спортивної інфраструктури міста з майданчиками для фітнесу, скеледромом та лижною трасою. Копенгаген є одним із світових лідерів з використання біомаси у міському теплопостачанні. Про унікальний досвід Данії ми ще обов’язково розповімо окремо.
Париж
- Населення: 10 млн.
- Біомаса: 30-40% в теплі; 50% житлового фонду підключено до ЦТ.
Одне з найбільш густонаселених міст світу має декілька потужних ТЕЦ, частина яких розташована безпосередньо в центрі міста: ISSY-Les-Moulineaux, Saint Ouen, IVRY Sur Seine.Загальна теплова потужність на біомасі: 800 МВт.
Дякуємо експерту UABIO Олексію Епіку за цікавий аналіз.