Європейська карта біометану
Сконцентрована в одному місці перевірена інформація щодо стану європейського біометанового ринку. Європейська біометанова карта містить інформацію про всі відомі біометанові установки, що діють у Європі.
Конкретні дані про кожну біометанову установку, зокрема:
- підключення до газової мережі,
- потужність,
- основний субстрат, який використовується,
- процес модернізації,
- дату початку експлуатації;
- точки транскордонного з’єднання та трубопроводи;
- тип підключення до мережі (одні заводи підключені до транспортної мережі, інші до розподільної мережі, а деякі не підключені, оскільки вони її використовують для власного споживання);
- тип газу, що транспортується в певній мережі (залежить від національних специфікацій і може бути низькокалорійним або висококалорійним);
- наявність на місці виробництва Bio-LNG — (зріджений природний біогаз) чи Bio-CNG (стиснутий природний біогаз), які можна використовувати як «зелене» паливо в транспортному секторі.
Карта містить додаткові дані про еволюцію європейського ринку біометану, поширення рослин у європейських країнах, а також прогнози виробництва природного газу та біометану в Європі до 2037 року.
ЄС потребує екологічних рішень, таких як біометан. Вже виробляється 23 ТВт-год цього «зеленого» газу. До 2030 року цей сектор може істотно збільшити виробництво до 370 ТВт-год і досягти 1170 ТВт-год до 2050 року. Дані свідчать, що кількість біометанових заводів у Європі зросла на 51% за два роки: з 483 (2018) до 729 установок (2020).
Зараз біометан у Європі виробляють 18 країн. Німеччина має найбільше біометанових установок (232), за нею Франція (131) та Великобританія (80).
Інформація, зібрана в документі, надходить від національних біогазових асоціацій, енергетичних агентств та компаній. Розробниками є Європейська біогазова асоціація (EBA) і Gas Infrastructure Europe (GIE). Наразі випущено два видання: перше у 2018 році, а друге о 2020.
Джерело: Європейська біометанова карта, 2020: https://bit.ly/3ICYv4L.