Технологія підземного 3D-сканування компанії Deep Scan Tech в Україні
Унікальна технологія підземного 3D-сканування компанії ‘Deep Scan Tech’
(Фінляндія) застосована в Україні в рамках пілотного проєкту, метою якого було сприяння розвитку збору біогазу на українських полігонах твердих побутових відходів (ТПВ).
3D-сканування проводилося у грудні 2021 року на полігоні ТПВ м. Мелітополь. Проєкт фінансувався Фінсько-Українським Трастовим Фондом.
Діяльність Фонду підтримується Міністерством закордонних справ Фінляндії, управління Фондом здійснює корпорація NEFCO.
Результати проєкту
- Сканування виявило місця розташування органічних речовин і вологи, наявність яких є необхідними передумовами для утворення біогазу та завдяки чому вони є надійними маркерами біогазового потенціалу полігону ТПВ.
- Отримані результати дають уявлення про структуру простору під поверхнею полігону на глибині до 30–40 метрів.
- Вимірювання тривали лише кілька днів, не потребували буріння та застосування важкого обладнання.
Можливе застосування технології в Україні
- Потенціал застосування 3D-технології має широкий спектр, від техніко-економічних досліджень і проєктування нових систем для збору біогазу до оптимізації вже діючих систем, наприклад, шляхом додаткового буріння або зрошення поверхні полігону.
- Планувальні рішення можуть спиратися на сканування старих полігонів ТПВ, інших місць захоронення відходів і забруднених ґрунтів.
- У випадку України рекомендовано застосування технології для розвідки полігонів ТПВ, які ще не почали збирати біогаз, а також для моніторингу полігонів ТПВ, де вже впроваджено системи збору біогазу, з метою підтримки та оптимізації їхньої діяльності.
- 3D-сканування може допомогти ухваленню рішень про зміну цільового призначення земельних ділянок, наприклад, у будівництві. Технологія може бути корисною для нового будівництва, а також дослідження порушених підземних структур у післявоєнний період.
Завантажити брошуру проєкту
Контакти в Україні: НТЦ Біомаса – mtv@secbiomass.com (Юрій Матвєєв).