Ф. Барулін: небезпечні тенденції “притягування” об’єктів біоенергетики до 4-5 категорій складності
Федір Барулін, провідний експерт ТОВ “Регіональна енергосервісна компанія” висвітлив свою точку зору щодо підвищення категорії складності для всіх об’єктів біоенергетики:
«Щодо «притягання» фактично всіх об’єктів до 4-5 категорій складності, особливо хочеться відзначити кілька небезпечних тенденцій, а саме:
1. Як це робиться.
Робиться це навіть не підзаконними актами, а листами міністерства, а вірніше навіть певними структурними підрозділами міністерства і від його (міністерства) імені, тобто за підписом міністра.
2. Для чого це робиться.
Робиться це для «підгонки» всіх об’єктів (не залежно від того чи вони бюджетні, комерційні, інвестиційні, у сейсмічних районах чи ні, тощо) на КОМПЛЕКСНУ експертизу, тобто з метою «здерти» більше грошей. У всіх експертних організацій України «кругова порука». Їх підрозділ у міністерстві створює ці листи-рекомендації (роз’яснення) для їх же блага і на їх же прохання, тобто сам для себе, навіть не реєструючи їх у Мін’юсті, тобто ніхто не перевіряє відповідність змісту цих листів чинному законодавству.
3. Наслідки.
Але прагнення до необгрунтованих доходів створює катастрофічні наслідки для цілої індустрії (галузі), в якій працюють десятки тисяч людей, підприємств усіх форм власності, приватних підприємців, сертифікованих фахівців (проектанти, кошторисники, екологи).
Справа в тому , що для об’єктів 4-5 категорій складності необхідно мати ліцензію, тобто дрібні фірми й приватні підприємці повинні придбавати ліцензію (а це тисячі, а то й десятки тисяч гривень) і працювати наші сертифіковані проектанти, ГІПи і ГАПи фактично не можуть самостійно. Країна втрачає тисячі робочих місць.
Ніхто з них не хоче отримувати штрафи в десятках і сотнях тисяч гривень, тільки за те, що жага наживи кількох експертних організацій і не далекоглядність працівників міністерства призводить до підміни цілого пласта спеціалізованого законодавства України листами, на догоду місцевим інтересам певних структур».
Повний текст данної дискусії доступний на порталі LinkedIn.