Перший семінар-нарада «Можливості використання деревної біомаси від обрізки плодових дерев і викорчовування старих насаджень в енергетичних цілях»
31 травня 2016 року у місті Вінниця відбувся перший семінар-нарада “Можливості використання деревної біомаси від обрізки плодових дерев і викорчовування старих насаджень в енергетичних цілях” в рамках проекту up_Running “Підвищення рівня сталого постачання деревної біомаси від обрізки та викорчовування багаторічних сільськогосподарських насаджень”.
Метою заходу було:
- Представлення проекту «Підвищення рівня сталого постачання деревної біомаси від обрізки та викорчовування багаторічних сільськогосподарських насаджень – uP_running» (HORIZON 2020).
- Сприяння співпраці між організаціями, які представляють різні ланки в ланцюгу постачання біомаси від обрізання та видалення плантацій.
- Створення спільної платформи для спілкування зацікавлених осіб.
Міжнародний проект «up_Running», що виконується в рамках програми спільних міжнародних наукових досліджень HORIZON 2020 сприяє розвитку та поширенню технологій біоенергетичної утилізації деревини від обрізки та викорчовування виноградних, оливкових та плодових плантацій. Для досягнення такої мети проект поєднує дії, що націлені на зміну сприйняття сектору, на підвищення рівня технологічної обізнаності, на поширення інформації щодо реальних успішних прикладів та моделей, яких можна дотримуватися, та на просування та заохочення енергетичної утилізації відходів від обрізки та викорчовування плантацій.
Презентації згідно програми семінару-наради:
- Алла Кравченко, Український клуб аграрного бізнесу. Представлення проекту «uP_running». Можливості співпраці в рамках проекту.
- Олена Поперечна, ТОВ «Фруктовий проект». Сучасний стан розвитку садівництва в Вінницькій області.
- Ольга Гайдай, НТЦ «Біомаса». Світовий досвід використання деревної біомаси від обрізки та видалення плантацій в енергетичних цілях.
- Олег Левченко, ГО «Подільська агенція регіонального розвитку». Досвід Вінницької області в заміщенні імпортованих енергоносіїв місцевими видами палива на прикладі пілотної громади с. Северинівка.
Особливістю семінару стало залучення учасників до дискусії з приводу бар’єрів та рушійних сил для розвитку сектору енергетичного використання деревної біомаси від обрізки та викорчовування багаторічних насаджень (ОВБН) в енергетичних цілях. Ознайомитись з озвученими бар’єрами можна за наступним посиланням.
Демонстраційним регіоном проекту в Україні обрано Вінницьку область. Тому, основною метою семінару було залучення представників компаній, які можуть бути зацікавленими у постачанні, переробці та споживанні деревної біомаси від обрізання та викорчовування насаджень. Всі зацікавлені учасники зможуть взяти участь у п’яти демонстраційних проектах, запланованих для реалізації у 2017 році.
Якщо ви є гравцем у ланцюжку енергетичного використання деревної біомаси, та бажаєте взяти участь у демонстраційних проектах, просимо вас заповнити опитувальні форми, що представлені нижче.
Сільськогосподарські підприємства, фермери, кооперативи. Сервісні компанії, продавці біомаси, постачальники технологій, кінцеві споживачі.