Пост-реліз Міжнародної конференції “Енергія з біомаси 2019”
Більше 280 учасників із 17 країн об’єднала цього року ювілейна 15-та Міжнародна конференція “Енергія з біомаси 2019”, яка відбулася 24-25 вересня 2019 року в Києві.
50 виступів від світових та українських експертів були присвячені законодавству і стратегії розвитку біоенергетики; фінансуванню біоенергетичних проектів; виробництву теплової та електричної енергії з твердої біомаси; використанню побутових відходів для виробництва теплової та електричної енергії; питанням використання ресурсів біомаси та подальшим перспективам; технологіям виробництва біогазу і біометану, включаючи успішні кейси реалізованих проектів.
Конференція відбулась за фінансової підтримки Проекту ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні».
Срібним спонсором конференції стала хорватська компанія Đuro Đaković Termoenergetska postrojenja d.o.o.
|
|
|
“Дуже важливо дбати про екологію, бо все що робиться з екологією має вплив на здоров’я людини. Прагнучи енергетичної незалежності від Росії ми повинні пам’ятати про справедливість щодо рівного доступу до енергетичних ресурсів та із відповідальністю ставитись до нашої планети”.
|
“У 2018 році споживання газу в Україні скоротилось на 6 млрд м3 у рік населенням, бюджетною сферою та підприємствами ТКЕ порівняно із 2014 роком та щорічне заощадження (за рахунок скорочення закупівлі газу) становить близько 1,2 млрд євро. Понад 500 млн євро вже інвестовано у 2300 МВт нових потужностей теплоенергетики на альтернативних джерелах. Поштовхом для розвитку цього ринку став розроблений за участю Держенергоефективності і Біоенергетичної асоціації України та прийнятий Парламентом у 2017 р. Закон № 1959, яким впроваджено гарантований на законодавчому рівні стимулюючий тариф на тепло “не з газу”.
Також, Сергій Савчук зазначив, що Держенергоефективності України співрацює з Біоенергетичною асоціацією у напрямку удосконалення законодавства та зокрема розроблено:
- Законопроект щодо запровадження прозорої та конкурентної електронної системи торгівлі твердим біопаливом в Україні. Для наповнення цієї системи реальними угодами пропонується передбачити обов’язок здійснювати торгівлю спочатку для 20% загального річного обсягу виробництва чи споживання твердого біопалива у 2020 році. Вже у 2024 р. планується, що все тверде біопаливо буде реалізовуватися через електронну систему. Як показав досвід Литви, електронна система торгівлі забезпечить: зниження цін на біопаливо; прозорий та конкурентний ринок біопалива; забезпечення енергогенеруючих потужностей сировиною; збільшення надходжень до бюджету; створення додаткових робочих місць.
- Законопроект щодо створення конкурентного ринку теплопостачання. Прийняття даного законопроекту дозволить: забезпечити рівний доступ незалежних виробників тепла до централізованої системи теплопостачання; скоротити споживання газу; збільшити використання альтернативних джерел енергії; підвищити ефективність роботи комунальних підприємств у сфері теплопостачання; скоротити витрати на виробництво теплової енергії; знизити тарифи на теплову енергію для кінцевого споживача; зекономити кошти місцевих бюджетів; створити нові робочі місця; зменшити втрати теплової енергії при її транспортування; зберегти і розвивати централізоване теплопостачання.
- Законопроект щодо розвитку рідких біопалив, який передбачає встановлення частки біокомпонентів в загальному обсязі продажу палива; введення норм щодо відповідності біокомпонентів палива критеріям сталості; облік та контроль вмісту біокомпонентів у паливі; стимулювання використання рідких біопалив шляхом оптимізації акцизного податку на біодизель та біопаливну частку, яка відповідає критеріям сталості. Загалом, прийняття законопроекту дозволить: залучити інвестиції у виробництво біоетанолу т
а біодизелю; активізувати агрохолдинги та спиртові заводи щодо виробництва рідких біопалив; створити нові робочі місця; збільшити надходження податків до бюджетів різних рівнів. - Ще одним перспективним напрямком є виробництво та використання біометану, яке демонструє швидкий розвиток в країнах ЄС – 1,94 млрд м3 в 2017 році. Загальний потенціал виробництва біометану в Україні становить щонайменше 7,8 млрд м3 або 25% від поточного споживання природного газу. Біометан можливо використовувати для виробництва електроенергії в періоди максимального навантаження енергосистеми, знижуючи потребу в регулювальній потужності. Наразі виробництво біометану не є конкурентоспроможним з ринковою ціною на природний газ та потребує підтримки. Найпопулярніші механізми підтримки – «зелений» тариф на біометан або електроенергію, вироблену з біометану. Агентство спільно з експертним середовищем опрацьовує питання розробки оптимальної схеми підтримки проектів з використанням біометану.
В рамках конференції відбулось представлення громадської спілки «Global 100RE Ukraine» – найбільшого громадського об’єднання асоціацій, компаній, експертів, лобістів та відповідальних політиків разом з громадянським суспільством поєднаних спільною метою та ідеями переходу України на 100% відновлюваних джерел енергії.
Місце проведення: Premier Palace Hotel, м. Київ.
Презентацію голови правління БАУ Георгія Гелетухи на конференції “Енергія з Біомаси 2019” Ви можете переглянути тут.
Про представлення громадської спілки «Global 100RE Ukraine» ви можете прочитати тут.
Програму та додаткову інформацію Ви можете переглянути на сайті конференції: www.UABioConf.org.
Слідкуйте за новинами конференції та до зустрічі в наступному році на міжнародній конференції “Енергія з Біомаси 2020”!