Дорожня карта до 2050 року та План дій до 2025 року з розвитку біоенергетики в Україні вже доступні на платформі SAF!
Ознайомтеся з матеріалами онлайн-зустріч стейкхолдерів з метою представлення результатів виконання проєкту «Підтримка законодавчої та регуляторної бази для біоенергетичних ланцюжків в Україні». Маткріали вже доступні на сайті SAF.
Нагадаємо, подія відбулася 2 липня. Понад 300 учасників долучилися до обговорення та перегляду онлайн-трансляції.
За результатами проєкту експерти АВЕ та COWI A/S презентували:
- План дій та дорожню карту з розвитку біоенергетики в Україні до 2050 року;
- регуляторні заохочувальні механізми та стимули для впровадження новітніх біоенергетичних проектів;
- регуляторні акти щодо сертифікації біомаси для забезпечення роботи біопаливної біржі.
Дякуємо спікерам за цікаві доповіді, а учасникам — за плідну дискусію! Переконані, розробка довгострокової стратегії розвитку біоенергетики України і Дорожньої карти є необхідним кроком на шляху до досягнення Україною енергонезалежності.
Чому Дорожня карта і План дій важливі для України?
- Окреслює перспективи розвитку сектору біоенергетики до 2050 року.
- Містить конкретний План дій із досягнення вже проголошених цілей з розвитку сектору до 2025 року.
- Окреслює роль біоенергетики у виконанні міжнародних зобов’язань України зі скорочення викидів парникових газів.
- Визначає внесок біоенергетичних установок і технологій у заміщення потужностей на викопних паливах і потужностей АЕС, які будуть виведені з експлуатації до 2050 року.
Про передумови розробки документа, а також законодавчу та регуляторну базу для розвитку біоенергетики в Україні читайте у повному матеріалі на сайті SAF.
Виконавці проєкту: АВЕ – Агентство з відновлюваної енергетики (Україна), COWI A/S (Данія) та Програма ЄБРР «Україна: Сталі інновації у ланцюжку створення вартості в біоенергетиці».
Презентації спікерів:
- Програма ЄБРР «Україна: Сталі інновації у ланцюжках створення вартості в біоенергетиці» – Кирило Томляк, менеджер програми ЄБРР.
- Огляд проєкту «Підтримка законодавчої та регуляторної бази для біоенергетичних ланцюжків в Україні» – Jesper Karup Pedersen, Координатор проєкту.
- Стан та перспективи розвитку біоенергетики в Україні. Представлення Дорожньої карти з розвитку біоенергетики, розробленої в рамках проєкту – Георгій Гелетуха,Заступник координатора проєкту.
- Законодавча та регуляторна база для розвитку біоенергетики в Україні – Георгій Гелетуха, Заступник координатора проєкту.
Відеозапис події (з таймінгом):
Нагадаємо, що UABIO є партнером платформи сталого агробізнесу SAF від ЄБРР.