Сектор біометану в Європі нарощує показники
Ділимося новим виданням Карти біометану, яке свідчить про збільшення потужностей біометану в ЄС на 37%, порівняно з попереднім виданням.
Відповідно до нещодавно опублікованої Європейської карти біометану Європа досягла встановленої потужності в 6,4 млрд кубометрів біометану на рік. 81% — це заводи, розташовані у Європейському Союзі (5,2 млрд кубометрів).
Зростання в країнах ЄС-27 досягло 37%, тоді як потужності проаналізованих країн, що не входять до ЄС, зросли на 20% порівняно з набором даних за 2022-2023 роки.
- З картою EBA та GIE можна ознайомитися за посиланням: https://www.gie.eu/publicat…/maps/european-biomethane-map/.
Нагадуємо, Карта біометану є результатом постійної співпраці між Європейською біогазовою асоціацією (European Biogas Association) та асоціацією, що представляє інтереси європейських операторів газової інфраструктури, Gas Infrastructure Europe (GIE).
Європейська біометанова карта – це щорічне видання, яке цього року вперше містить інтерактивну карту з відкритим доступом, створену за підтримки членів EBA, які надали необхідні дані. Джерела кожної країни вказані на карті. Дані охоплюють активні об’єкти, що експлуатуються, згідно з даними до червня 2024 року.
Завантажити карту біометану
Головні висновки
Загальна встановлена потужність європейського біометану — це:
- УНИКНЕННЯ близько 29 млн тонн викидів CO2 щорічно,
- ВИРОБНИЦТВО 830 000 тонн органічних добрив на рік,
- ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ відновлюваною енергією 5 млн європейських домогосподарств протягом року або можливість заправити 145 000 bio-LNG цілий рік.
Тобто біометанова галузь робить великий внесок у довгострокові цілі Європи щодо енергетичної безпеки та пом’якшення клімату (План REPowerEU).
Що є на карті?
Позначено 1548 біометанових установок. Понад 80% зареєстрованих біометанових установок підключено до газової мережі, причому майже половина з них (49%) підключена до розподільної мережі, а 14% — до транспортної мережі.
Країни-лідери
- Франція є однією з країн, яка лідирує у розвитку виробництва біометану, і майже подвоїла свої потужності, порівняно з попереднім виданням цієї карти.
- Італія також демонструє значне зростання, збільшивши кількість заводів у чотири рази та загальну потужність заводів — у понад три рази.
- Велика Британія і Данія зберігають свої позиції серед п’ятірки провідних виробників біометану в Європі.
- Німеччина залишається найбільшим виробником біометану, але призупинила будівництво нових заводів.
Що далі?
Згідно з нещодавнім аналізом Європейської біогазової асоціації (EBA), до 2030 року було залучено 25 мільярдів євро приватних інвестицій, і це призведе до встановлення 950 нових біометанових установок.
«Щоб підтримувати цей прогрес, для держав-членів ЄС вкрай важливо визначити чіткі цілі та шляхи, а для самого ЄС — підтримувати цей сектор довгостроковою політикою та спрощенням адміністрування для операторів. Це зобов’язання забезпечить надійний і стійкий енергетичний перехід по всій Європі», – наголошує Джулія Канчіан, Генеральна секретарка ЄБА.
Вдячні Європейській біогазовій асоціації (EBA), членом якої є UABIO за цю важливу роботу!