Регіональна газова компанія і Біоенергетична асоціація України спільно розвиватимуть біометанові проєкти в Україні
24 травня РГК і UABIO підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю — це ще один важливий крок до розвитку виробництва біометану в Україні. Сторони впроваджуватимуть принципи сталого розвитку в Україні та здійснюватимуть заходи, спрямовані на реалізацію оптимальних рішень щодо переходу до кліматично нейтральної циркулярної економіки до 2050 року.
![](https://uabio.org/wp-content/uploads/2021/05/UABIO_RGK_memorandum-01-scaled.jpg)
Ключовим напрямом співпраці є спільна діяльність з розвитку біометану в Україні.Сторони впроваджуватимуть принципи сталого розвитку в Україні та здійснюватимутьзаходи, спрямовані на реалізацію оптимальних рішень щодо переходу до кліматичнонейтральної циркулярної економіки до 2050 року. Зокрема:
- розбудова та модернізація енергетичного сектору України, інтегрованого з європейським ринком;
- декарбонізація енергетичного ринку України;
- розкриття потенціалу відновлювальних газів в Україні;
- підвищення енергоефективності;
- збалансований розвиток міжнародних та регіональних ринків, торгівлі та кооперації у сфері біоенергетики, що є необхідним для реалізації енергетичного переходу;
- максимізація цінності національних ресурсів України.
Нагадаємо про декілька важливих подій у цій сфері:
- Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про альтернативні види палива» щодо розвитку виробництва біометану» № 5464 від 05 травня 2021 року. Посилання на проєкт закону: https://bit.ly/3wA10ib.
- Стаття Георгія Гелетухи «Біометан – майбутнє біогазу» для Економічної правди. Читайте за посиланням: https://bit.ly/3yLmXwC.
- Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю UABIO з Оператор ГТС України. Більше інформації тут: https://uabio.org/news/9499/.
- Проєкт Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) «Зонування виробництва біометану і оцінка можливості та умов підключення виробників біометану до систем передачі та розподілу газу в Україні», одним із виконавців якого є UABIO.
Проєкт “Зонування виробництва біометану і оцінка можливості та умов підключення виробників біометану до систем передачі та розподілу газу в Україні”
Основні завдання:
- Оцінка потенціалу виробництва біометану на рівні окремих регіонів (областей) України;
- Аналіз структури магістральних та розподільних газопроводів України з урахуванням географічногорозподілу потенціалу виробництва біометану;
- Аналіз технічних можливостей магістральних та розподільних газопроводів для отримання біометану;
- Опис економічних умов та технічних аспектів постачання біометану до трубопроводів газових мереж;
- Юридичний аналіз умов та вимог щодо закачування біометану в розподільну або транспортну мережугазової системи та подальше його транспортування як товару з України до країн ЄС згідно з українськимзаконодавством.