ДО і ПІСЛЯ COVID-19 — саме так ми сприйматимемо політичні, економічні та соціальні наслідки пандемії
Світ поглине масштабна криза чи нас очікує переформатування звичної реальності?
Наша думка — розвиток відновлюваної енергетики — це гарантія того, що світ вистоїть. Близько 70% глобальних інвестицій у світі спрямовується саме у сферу енергетики. Сьогодні ми маємо можливість спрямувати ці інвестиції у більш сталому та прогресивному напрямі.
Шкода, яку заподіяла пандемія світовій економіці, — це шанс знайти вирішення економічних проблем у «зелених» технологіях, використанні відновлюваних джерел енергії та ефективній трансформації енергетичної інфраструктури.
Можливості ВДЕ більші за традиційну енергетику, тоді як ціна за ефективної державної політики менша.
Відновлювана енергетика — це можливість зменшити негативні фінансові наслідки пандемії.
UABIO
Різке падіння цін на нафту у світі — це можливість для відміни субсидій на викопні палива. Тільки уявіть, на сьогодні загальний розмір цих субсидій у світі сягає близько 400 млрд доларів, і майже половина здешевшує ціни на нафтопродукти.
Коронавірус — це тест для влади і бізнесу на готовність до «зеленого» переходу, на сприйняття загроз, до яких призвело безвідповідальне споживання природних ресурсів.
UABIO
Ми повинні запам’ятати 2019 рік як піковий за кількістю викидів, і більше ніколи не перейти цю межу.
Так, внаслідок пандемії викиди суттєво скоротилися. Але це не заслуга виваженої сталої політики держав, а результат масштабної ізоляції. Проблема є, і саме час взяти на себе відповідальність.
Надихнула стаття «Поставити чисту енергію в центр протидії коронавірусній кризі» (Put clean energy at the heart of stimulus plans to counter the coronavirus crisis) від виконавчого директора International Energy Agency (IEA) Фатіха Біроля.