Експерти UABIO та SEC Biomass виступили на World Sustainable Energy Days 2020
Експерти UABIO та SEC Biomass виступили на World Sustainable Energy Days 2020.
Цього року експерти представили:
- ТРИ ПРЕЗЕНТАЦІЇ на European Pellet Conference та European Young Biomass Researchers Conference;
- ДВА ПРЕЗЕНТАЦІЙНІ СТЕНДИ з інформацією про наші ПРОЄКТИ та НАПРАЦЮВАННЯ.
Проєктний менеджер UABIO Софія Левінська, як спікер European Pellet Conference, представила розвиток біоенергетики та пелетного ринку в Україні:
У 2018 році було експортовано близько 1 млн тонн пелет (550 тис. тонн з лушпиння соняшника та 400 тонн деревних пелет). В основному в Польщу та Італію.
Пелети з лушпиння соняшника — основний тип пелет, вироблений в Україні у 2016-2018 рр.
Цитата з презентації
Україна у 2018 році імпортувала природного газу, вугілля та нафтопродуктів на $17 млрд — це 27% всього українського імпорту. Проте, біомаси в Україні достатньо, щоб замістити увесь імпортний газ та вугілля (2018 рік).
Експерт SEC Biomass Олексій Епік став одним із 5 найуспішніших молодих вчених WSED 2020 року. Та представив свої пропозиції до «зеленого» енергетичного переходу України:
Основа «зеленого» енергетичного переходу України — відмовитися від будь-яких субсидій на викопне паливо, біопаливна біржа, доступ третіх сторін до централізованого теплопостачання та запровадження вуглецевого податку.
Цитата з презентації
Крім того, експерти UABIO, Олексій Епік та Віталій Зубенко презентували економічну привабливість шести сценаріїв використання побічної продукції кукурудзи в Україні.
Більше про кожен зі сценаріїв дивіться в презентації:
Двома найбільш прибутковими сценаріями використання побічної продукції кукурудзи в Україні є: пелетування тюкованих решток кукурудзи та продаж тюкованої кукурудзи третім сторонам.
Цитата з презентації
Експерт SEC Biomass Ольга Гайдай представила дослідження в межах проєкту uP_running щодо потенціалу використання відходів деревини, зокрема обрізків плодових дерев.
Широке використання обрізків садів та виноградників для енергетичних потреб в Україні вимагає змін в агрономічній практиці.
Тисячі тонн викидів парникових газів можуть бути заощаджені щорічно завдяки використанню обрізків садів та виноградників. Скорочення викидів парникових газів: від 83% до 95%, у порівнянні з викидами від використання викопних палив.
Цитата з презентації