Презентація результатів проєкту «Розвиток можливостей для використання біомаси у секторі відновлюваної енергетики України» — День 1
Наблизити показник використання біомаси в Україні до рівня Фінляндії та інших країн Північної Європи?
Як поєднати фінський досвід та українські реалії, реалізувати великі потенційні можливості біомаси говорили під час семінару-презентації результатів проєкту «Розвиток можливостей для використання біомаси у секторі відновлюваної енергетики України».
- Усі презентації та програму заходу можна переглянути за посиланням.
Чому саме Фінляндія?
Фінляндія є одним із світових лідерів на ринку біомаси. Частка відновлюваної енергії в Фінляндії становить понад 35% у загальному паливному балансі.
Ще на початку 2017 року Міністрерство закордонних справ Фінляндії та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері енергоефективності, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.
У результаті:
- Створено Цільовий фонд для управління та фінансування нарощування потенціалу, інституційного зміцнення та демонстраційних проектів у узгоджених сферах співпраці: енергоефективність, відновлювана енергія, відходи-в-енергію та розумні енергетичні системи.
- Налагоджено співпрацю між VTT Technical Research Centre of Finland та SEC Biomass (член UABIO), які спільно виконують цей проєкт з фокусом на постачанні, логістичних рішеннях та використанні біомаси для виробництва енергії.
Що було зроблено?
У різних регіонах України було проведено дослідження проєктів енергетичного використання біомаси. Проєкт, серед іншого, вивчив ланцюжки доданої вартості використання біомаси для чотирьох випадків в Україні та порівняв їх з аналогічними чотирма випадками у Фінляндії.
В Україні вивчали досвід таких компаній: Кам’янець-Подільської ТЕЦ, котельні в Славутичі, компанії «Галс Агро» та біогазового заводу в Рокитному.
Варто зазначити, що для української біоенергетики найбільш актуальним питанням залишається використання саме агробіомаси. 74% території Фінляндії — ліси, тому деревна біомаса є основним паливом. В Україні цей показник — 16%.
Біоенергетика розвиватиметься саме за рахунок агробіомаси.
Прогноз UABIO
Агробіомаса на сьогодні найбільш перспективне джерело енергії у Європі. Про це ми вже розповідали у попередньому відео.
Презентації спікерів:
- Matti Virkkunen, VTT: “Development for Opportunities for Utilisation of Biomass Residues in the Renewable Sector of Ukraine” (англійською мовою)
- Matti Virkkunen, VTT, Yevhen Oliinyk, SEC Biomass: “Development for Opportunities for Utilisation of Biomass Residues in the Renewable Sector of Ukraine” (англійською мовою)
Нагадаємо, Міністерство закордонних справ Фінляндії та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері енергоефективності, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива. У результаті, створено Цільовий фонд для управління та фінансування нарощування потенціалу, інституційного зміцнення та демонстраційних проектів у узгоджених сферах співпраці: енергоефективність, відновлювана енергія, відходи-в-енергію та розумні енергетичні системи.