18 червня компанія МХП спільно з партнерами провели практичний семінар «Відновлення родючості ґрунтів & органічні добрива: Екологічність, Ефективність, Економічний Ефект». Біоенергетична асоціація виступила співорганізатором заходу.

Голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха та експерт UABIO Петро Кучерук виступили з презентацією  «Можливості використання дигестату біогазових установок як добрив».

Ключовою подією стала презентація програми МХП «Органічний гектар». Начальник відділу енергоінновацій ПрАТ «Миронівський хлібопродукт» Дмитро Мельник розповів, що на базі біогазового комплексу «Біогаз Ладижин» у межах програми «Відновлення родючості українських ґрунтів» МХП пропонує пілотне внесення рідких органічних добрив для сусідніх фермерів, а також дає можливість скористатися твердими органічними добривами іншим сільськогосподарським підприємствам Вінницької області. В обмін на ефективні біодобрива, в свою чергу, фермери надають солому зі своїх угідь.

Крім того, менеджер Програми ЄБРР Кирило Томляк презентував програму ЄБРР та GEF «Україна: Сталі інновації у ланцюжку створення вартості в біоенергетиці»; заступник голови правління ПрАТ «Миронівський хлібопродукт» Олександр Домбровський виступив з презентацією «Національний виклик: деградація та ерозія українських ґрунтів, чи відновлення їх родючості для майбутніх поколінь»; директор Ellmann Engineering (EE) GmbH (Німеччина) Reik Ellmann шляхом відеовключення розповів про європейський досвід використання органічних добрив після біогазового виробництва; а також президент ГС «Органічна Україна» Олена Березовська презентувала переваги органічного виробництва та огляд ринку органічної продукції України. 

Наостанок учасники заходу відвідали біогазовий комплекс у Ладижині та виробництво компанії БТУ-Центр.

Нагадаємо, минулого року Миронівський Хлібопродукт ввів в експлуатацію першу чергу найбільшого біогазового комплексу в Європі ВП «Біогаз Ладижин», що переробляє курячий послід. На сьогодні потужність станції ― 12 МВт. У майбутньому потужність планується наростити до 24 МВт.

Об’єкт забезпечує 100% очищення біогазу від сірководню та переробляє 100% курячого посліду. Щороку завдяки роботі біогазового комплексу викиди парникових газів скорочуються на 100 000 тонн СО2-еквіваленту.

Представник компанії «БТУ-Центр» під час семінару розповів про інноваційні біопрепарати для рослинництва, а також про особливості їх виробництва.

Компанія «БТУ-Центр» ― український виробник мікробних і ферментних препаратів  для сільського господарства. Серед продуктів: лінійки для захисту та  живлення рослин, оздоровлення ґрунтів, біопрепарати для тваринництва тощо. Що важливо, продукція компанії дозволена для використання в органічному землеробстві, що підтверджується сертифікатом Organic Standard.  


Організатори заходу: МХП, Програма ЄБРР та GEF «Україна: Сталі інновації у ланцюжку створення вартості в біоенергетиці», Біоенергетична асоціація України, платформа «Global 100% RE Ukraine», ГС «Об’єднана асоціація фермерів України» та компанія БТУ-Центр.