Вартість теплової енергії, виробленої у результаті газифікації паливної тріски для потреб теплокомуненерго (ТКЕ), на 25% нижче, ніж тепло з газу.

Що це означає?

Це реальна економія для громадян без втрати комфортного температурного режиму. Цю технологію вже освоїли компанії-члени UABIO — пропонуємо ознайомитися з результатами пілотного проєкту «зеленої» енергетики

ТКЕ за рахунок нижчого тарифу зможуть відмовитися від газу постачати українцям гарячу воду в літній період і тепло в опалювальний період на 25% дешевше!

UABIO

Що зроблено?

У 2019 році компанія Кліaр Енерджі запустила міні-теплоелектростанцію, яка працює на біогазі, що генерується з деревної тріски: потужність станції 490 кВт електричних; потужність теплова 800 кВт.

Що ми пропонуємо?

Започаткувати в теплокомуненерго проєкти заміщення споживання газу за рахунок будівництва когенераційних установок шляхом газифікації біомаси (паливної тріски).

Такі установки повністю автоматизовані, а витрати паливної тріски на виробництво одиниці енергії в 3 рази менші, ніж в інших видах когенерації, у тому числі при паротурбінному циклі.

Проєкти реалізуються без жодних капіталовкладень з боку місцевих громад та ТКЕ, а винятково за кошти компаній.

Наприклад, робота однієї електрогенераторної станції заміщує використання природного газу до 2 млн м3/рік, і це лише для гарячого водопостачання одного району міста Чернігова.

У чому суть технології?

Газифікація — це процес часткового окислення вуглецевмісної сировини (біомаси) з отриманням газоподібного енергоносія – генераторного газу (біогазу або деревного газу).

Переваги газифікації:

  • дешевша теплова енергія, порівняно з традиційними джерелами палива (до 25%);
  • екологічно чиста технологія: низький рівень викидів шкідливих речовин;
  • заміщення споживання природного газу та розвиток нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії.

Ця технологія дає можливість, у разі віялових відключень, постачати ТКЕ електроенергію, що забезпечить життєдіяльність таких установ в безперебійному режимі.

Який є досвід?

Компанії-члени UABIO, зокрема “Кліар Енерджі”, є лідерами в цій галузі та вже будують та експлуатують біотеплоелектростанції, біогазові установки, а також станції газифікації біомаси на базі ТКЕ. UABIO вже звернулася з листом до Держенергоефективності щодо ознайомлення місцевих органів влади та ТКЕ з успішно реалізованою технологією та проведення відповідного опитування.

Яку підтримку може надати UABIO?

Після проведення опитування, члени Асоціації за власні кошти можуть здійснити обстеження потенційних об’єктів, а також спільно з фахівцями ТКЕ та місцевих органів влади проаналізувати технічну можливість і економічну доцільність реалізації таких проєктів.