«Посуха нищить врожаї соняшника на півдні України», «У Мінекономіки знизили прогноз урожаю зернових» — лише кілька заголовків за останні дні.

Південь України втрачає соняшник. УТРИЧІ МЕНШИЙ ВРОЖАЙ — це максимум, на який можуть розраховувати фермери. Через цьогорічну посуху культура просто згорає. Ті господарства, що вже почали збирати культуру, отримують у кращому разіблизько 0,6 т/га. Такі обсяги не окуповують вкладених грошей, але фермери радіють і цьому, адже деякі поля взагалі втрачені.

Позиція науковців:

  • Південь України завжди був зоною ризикованого землеробства. Зі зміною клімату очікувати багато не варто.
  • До неврожаїв доклали руку й самі фермери. Вони часто порушують норми сівозміни. А це висушує ґрунт.

Мінекономіки скоригувало прогнозоване виробництво зернових за всіма категоріями урожаю 2020 року у бік зменшення — із 72,1 млн тонн до близько 70 млн тонн.

Суттєве зниження урожайності спостерігається у Черкаській (234 тис. га), Кіровоградській (146,7 тис. га) та Полтавській (120,5 тис. га) областях. Загалом, по усій території України орієнтовні втрати кукурудзи можуть скласти близько 2 млн тонн.

Мінекономіки

Україна починає нести прямі економічні втрати від глобального потепління, і ці втрати тільки зростатимуть, якщо людство не почне скорочувати викиди парникових газів.

ЄС офіційно затвердив план перетворення в зону з нульовими викидами парникових газів до 2050 р (Green Deal). Більше того, вже розроблені окремі компоненти цього плану(воднева стратегія, стратегія біорізноманіття) і виділені кошти (біля 1000 млрд Євро) для його імплементації.

Україні терміново потрібен свій Green Deal!


За матеріалами: